کد خبر: 28935 A

بلندترین باغ عمودی دنیا، برج مسکونی و پوشیده از درخت است که مانند نگینی در سیدنی استرالیا می‎درخشد.

ایران آرت: برج "وان سنترال پارک" با ۱۶۶ متر ارتفاع، پارکی مخصوص به خود دارد که تلفیق زیبا و چشمگیر معماری و طبیعت است.

ژان نووال، معمار پاریسی، با همکاری پاتریک بلان، هنرمند و گیاه شناس فرانسوی، طراح "وان سنترال پارک " بوده‎اند که نمایی از زندگی سبز را مجسم می‎کند و در آن، ۲۵۰ گونه گل و گیاه بومی استرالیا به کارگرفته شده‎است.

شاخه‎های برخی گیاهان مانند درختان مو بین هر طبقه و روی بالکن‎ها در هم تنیده شده و تا بخش‎های پایین ادامه دارند.

3-17

به گزارش عصر ایران، این سازه زنده و در حال تنفس به گونه‎ای طراحی شده تا هر یک از ابعاد آن هدفی خاص را دنبال کند. این مساله به ویژه در آینه‎های موتوردار که بالای برج‎ها قرار گرفته‎اند، محسوس‎تر است. این آینه‎ها نور خورشید را دریافت و به سمت پایین هدایت می‎کنند. با غروب خورشید، این سازه شگفت انگیز، به نمایشگر پر زرق و برقی از چراغ های LED تبدیل می‎شود.

2-33

برج "وان سنترال پارک "در حقیقت بخشی از پروژه "دهکده شهری" در مرکز شهر سیدنی است که برج‎های مسکونی، فروشگاه‎های خرده فروشی و فضاهای مشترک برای هنرمندان و معماران را در بر می‎گیرد. این محیط پویا در اطراف پارکی زیبا به مساحت ۶۴ هزار متر مربع شکل گرفته و مکانی برای رهایی از زندگی شهری، رسیدن به آرامش، انجام دادن تفریحات سالم، حضور در سینمای فضای باز و برگزاری جشنواره‎های مختلف و موسیقی زنده است.

4-11

"وان سنترال پارک" نمونه‎ای از معماری شهری در آینده است. راه‎حل‎های نوآورانه ارائه شده در بلندترین باغ عمودی دنیا، چشم‎اندازی جدید و با شکوه برای شهرهای آینده ترسیم می‎کند.

معماری معمار باغ عمودی وان سنترال پارک
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین