کد خبر: 27282 A

استاد دانشگاه برلین می‌گوید، مکتب باوهاس ایده‌های موثری برای شهر تهران دارد.

ایران آرت: دکتر کریستین ولتس باخر، استاد دانشگاه و پژوهشگر معماری در پاسخ به این سوال که تاثیر آموزشی مکتب باوهاوس در حوزه آکادمیک معماری چقدر است به خبرنگار ایسنا گفت: به طور یقین می‌توان گفت مکتب باوهاوس تاثیر و نقش مهمی در راستای انتقال آموزش و تجارب جامع در عرصه معماری دارد. در مکتب باوهاوس نباید معماری را به عنوان چیزی مجرد دید بلکه همه چیزهایی که داخل یک ساختمان جای می‌گیرند، بخشی از معماری است و همه در طراحی وجود دارند. تمام ساختمان و محتویات داخل آن در طراحی مورد توجه و نیاز زندگی مدرن است.

وی افزود: خوشبختانه مکتب باوهاوس با توجه به بافت شهر تهران و نیازهای شهری آن می‌تواند پاسخگوی نیازهای آن باشد. از طرفی در کنار نیازمندی‌های شهری باید عناصری مثل فضای سبز، ایجاد کانال‌های لازم برای تغییرات آب و هوایی جهت گذرهوا و ایجاد هواسازی در شهر لحاظ شود، زیرا شهر در وهله اول مکانی برای زیست انسان‌ها است و مکتب باوهاوس نیز می‌تواند ایده‌های تاثیرگذاری را برای زندگی راحت انسان‌ها ارایه دهد.

ولتس باخر در پایان خاطرنشان کرد: فضای سبز و زندگی در فضای سبز همواره در مکتب باوهاوس یک نقطه محوری محسوب می‌شود، مکتب مذکور تمرکز آن بر روی این مساله انسان‌هایی که در یک شهر زندگی می‌کنند آنقدر باید فضای سبز در شهر داشته باشند تا بتوانند طبیعت را با زندگی مدرن همگون کنند.

معماری مدرسه باهاوس مکتب باوهاوس معماری شهر تهران
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین