کد خبر: 21752 A

پل حلقه پولادین با الهام از تاج پادشاهی قرون وسطی طراحی شده است.

ایران آرت: پروژه شاه جرج (King George) که نام پروژه ای جالب برای ارتقای یک بنای تاریخی است و برای اولین بار کانسپت آن توسط یک دفتر معماری در لندن ارائه شد. پروژه مفهومی فوق که حلقه آهنین نام گرفته، سازه ای بزرگ و حلقه ای شکل است که به قطر 30 متر روبروی قلعه فلینت قرار گرفته است.

به گزارش آرل، پروژه حلقه آهنین یک مجسمه نمادین بر اساس ویژگی و خصوصیات تاج پادشاهی قرون وسطی بوده و سعی داشته سلطنت پادشاهی اروپا را به شیوه ای نو به نمایش بگذارد. البته این کانسپت رویکردی مدرن پیدا کرده و سعی داشته با ایجاد کاربری جدید ارزش های این منطقه تاریخی را ارتقا دهد. 

Iron Ring (2)

شکل اصلی این پل تعریف نا متعارفی از تاج و تخت یک پادشاه را تعریف می کند. بخشی از این لوپ در زمین فرو رفته قسمتی دیگر در هوا معلق است که ماهیت ناپایدار بودن یک سلسله پادشاهی را به نمایش گذاشته است. تعریفی ساده اما هدفمند که هم به پروژه هدف داده و هم مکانی تاریخی را بازتعریف می کند.

انتخاب سایت پروژه هم به صورت اتفاقی نبوده و به نوعی از داستان سرایی ویلیام شکسپیر در روند تغییر سلسله پادشاهی ریچارد دوم در این قلعه تأثیر پذیرفته است. طرحی زیبا و دوست داشتنی که در شب و روز کناره های این منطقه را مزین کرده است.امیدواریم چنین پروژه های فکر شده ای هم در کشور خودمان و با اهداف رشد تاریخ، فرهنگ و هنر ایجاد شود و به نوعی برخی آثار (بخصوص آثار کم نام و نشان) را بیشتر به جوامع داخلی و خارجی معرفی کند.

Iron Ring (5)

Iron Ring (4)

Iron Ring (3)

پل حلقه پولادین تاج تاج پادشاهی تاج سلطنتی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین