کد خبر: 21730 A

خانه سلامت با متریال چوب صنوبر به صورت مینیمال طراحی شده است.

ایران آرت: طراحی این بخش الحاقی به عنوان جزئی از فضای هتل قدیمی Bad Schörgau، این گنجینه پنهان، بوده و شامل یک آکادمی هنر آشپزی، یک فضای سمینار و بنای " خانه Trehs " می باشد.

به گزارش آرل، این آکادمی هنر آشپزی به عنوان پلتفرمی جهت حفظ و گسترش روش های آشپزی محلی تاسیس شده است. المان مرکزی در طراحی این بنا یک کانتر آشپزخانه با عرض حدود 5 متر می باشد که از یک قطعه سنگ یکپارچه به رنگ خاکستری- سبز و از نوع سنگ های آذرین محلی این منطقه به نام Sarner و با وزنی معادل 22000 کیلوگرم ساخته شده است. تنها سطح رویه این کانتر صیقل داده شده و در مابقی سطوح این کانتر، تراش های طبیعی سنگ به نمایش گذاشته می شود.

Trehs_House(13)

در این بنا فضای بخش آشپزی به یک فضای گردهمایی اتصال یافته و با یک راه پله اسپیرال به فضای سمینار فوقانی منتهی می شود. پترن استفاده شده در این فضای گردهمایی براساس المان های دایره ای شکل طراحی شده است. تقاطع این دوایر به واسطه تشکیل فرم های سه بعدی ستاره ای شکل، سازه شاخص سقف را به وجود می آورد. نمای خارجی نیز از هندسه مشابهی اما بدون استفاده از المان های ستاره ای شکل بهره می برد. فضای داخلی نیز کاملا با ملات دست ساز و با استفاده از گیاه صنوبر و شاهدانه، پوشش داده شده است.

Trehs_House(5)

مرکز Treh "جهان رایحه ها" یک مرکز سلامت بوده و شامل محصولات مراقبتی متعدد می باشد. این محصولات بر مبنای سنت های بومی و در ارتباط نزدیک با این مکان و افراد بومی آن ساخته شده اند. در طرح این مرکز، فضای شوروم به صورت یک فضای باز بر فراز دو طبقه گسترش یافته و فضای زیرزمین نیز به لابراتور آزمایشگاهی و انبار اختصاص پیدا کرده است. تزئینات این بنا عامل ارتباطی بین این بنا با سنت های بومی این منطقه می باشد: تزئیناتی ساده و البته جالب توجه، به دور از زوائد غیر ضروری و البته کماکان ساده و بی آلایش.

فضای "خانه Trehs" در بخشی از سایت Bad Schörgau قرار گرفته و در طبیعت تپه های Sarentino محصور شده است. "Trehs" یک نقش سمبولیک برای تمام مخلوقات کوهستان است، نمادی از جادوگران دنیای کوهستان که آشنا به نیروهای طبیعت بوده و می توانستند در هر زمانی به مردم کمک کنند.

جهان رایحه های Trehs به عنوان یک مرکز سلامت عمل کرده و شامل 4 محصول مراقبتی می شود: Sarner Latsche (کاج کوهستان sarentino)، Acqua vinea nobilis (آب انگور)،  Original Bergheu(علف کوهی) و  Sarner Zirbe(کاج چتری سوئیسی). فضای شوروم به صورت یک فضای باز مافوق دو طبقه قرار گرفته و فضای زیرزمین به لابراتور آزمایشگاهی و انبار اختصاص یافته است.

پوسته خارجی این شهر تاریخی یا حفظ شده (که شامل المان های تزئینی و غیره می شود) و یا بازسازی شده است: با استفاده از ابزارهای قالب ریزی قدیمی و قرن نوزدهمی، تایل های بام با بهره گیری از ماسه سنگ های آذرین محلی این منطقه نوسازی شده و فضای داخلی با استفاده صنوبر و شاهدانه طبیعی، که یکی از قدیمی ترین گیاهان کاربردی روی زمین می باشند، بازسازی شده است. در طراحی این بنا می بایست هویت آن حفظ می شده و به این صورت تزئینات به کار رفته به نوعی با هویت قدیمی این بنا ارتباط برقرار می کنند. تزئیناتی ساده و البته جالب توجه به دور از هر گونه زوائد بصری.

Trehs_House(7)

معماری طراحی داخلی طراحی متریال چوب چوب مینیمال
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین