کد خبر: 20519 A

طبق آمارها فارغ‌التحصیلان معماری بیشترین درصد بیکاران را تشکیل می‌دهند.

ایران آرت: مطالعات اخیر دانشگاه جورج تاون نشان داده که فارق التحصیلان معماری در مقطع لیسانس بالاترین نرخ بیکاران را به خود اختصاص داده اند. اطلاعات جمع آوری شده بر اساس تحلیل و سرشماری داده های فارق التحصیلان معماری آمریکا از سال 2009 تا 2016 بوده است.

به گزارش آرل به نقل از آرک دلی، دانشجویان در مقطع کارشناسی با 13.9 درصد بیکار در مقایسه با فارق التحصیلان هنر با 11.1درصد و فارق التحصیلان رشته انسانی با 9.4 درصد بالاترین رتبه های بیکاری را به خود اختصاص داده اند. رشته معماری با فاصله زیادتر نسبت به رشته های دیگر با عدد 8.9 درصد بیکار در مشاغل دیگر فاصله زیادی را ایجاد کرده است.

به ترتیب از پایین به بالا فارق التحصیلان پزشکی (با 5.4 درصد) فارق التحصیلان آموزش و پرورش (با 5.4 درصد) و فارق التحصیلان کشاورزی و منابع طبیعی (با 7 درصد) پایین ترین نرخ بیکاری را به خود اختصاص داده اند.

البته آمارها نشان داده اند که سرمایه گذاری بر روی دانشگاه و گذراندن تحصیلات عالی، وضعیت شغلی را به نسبت افراد با تحصیلات دیپلم بسیار بهتر نشان داده است.

میزان بیکار افرادی که فقط دارای مدرک دیپلم دبیرستان هستند 22.9 درصد می باشد. با بررسی این آمار در میابیم که میزان بیکاران با مدرک فوق دیپلم و لیسانس به نسبت افراد بدون تحصیلات عالیه بسیار پایین تر است. در سال 2017 وضعیت فارق التحصیلان لیسانس معماری به نسبت افراد بدون تحصیلات عالیه بهبود پیدا کرده و تفاوت بسیار زیادی را نسبت به افراد بدون تحصیل نشان می دهد. 

معماری طراحی رشته معماری
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین