کد خبر: 19400 A

طراحی پل معلق در دون هلدر هلند جدیدترین پروژه معماری گروه شناخته شده MVRDV است.

ایران آرت: گروه معماری MVRDV به واسطه برنده شدن در مسابقه طراحی شهری و منظر معماری، یک چشم انداز مفهومی را برای شهر ساحلی دون هِلدر هلند ارائه نمود. این پل معلق که بر روی یک پایه قرار گرفته به منظور تقویت ارتباط بین زمین و دریا از طریق یک نشانه عمومی بوده است.

2

به گزارش آرل، پروژه SeaSaw شامل یک پلت فرم ساده می باشد که با فرمی نامتقارن به حفظ تعادل بصری سایت پرداخته است. به لحاظ موقعیت و اجرا این ساختار در نقطه ای است که از آسیب و گزند طبیعت مانند سیل یا طوفان مقاوم می باشد. اما معلق بودن آن تعریف مفهومی دیگری داشته که هیئت داوران آن را "روح پر انرژی و شکل بی نهایت (اشاره به شکل پلان آن مانند سمبل بی نهایت در ریاضی)" نامیده اند.

3

تقویت حوضه های مختلف دون هِلدر سبب شد که شهر و خط ساحلی تقسیم گردد، و نیاز به ایجاد پروژه های طراحی شهری با رعایت مفهوم منطقه ای به ترمیم این دو بخش کمک می کند. این کانسپت خاص از MVRDV قصد داشته تا ارتباط شهر و ساحل را دوباره تقویت کند. 

4

معماری طراحی طراحی پل پل معلق
نظرات خوانندگان
  • ناشناس
    پاسخ

    اینکه اسمش پل معلق نیست!!! پل چیزی است که از دو طرف به جائی متصل است ولی این چیزی که گذاشتید هیچ ارتباطی به پل معلق نداره. یه طراحی معماری معمولی است

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین