کد خبر: 186 A

تویو ایتو معمار ژاپنی موزه‌ای اختصاصی برای هنر باروک را طراحی کرد.

ایران آرت: تویو ایتو، موزه بین المللی دِل باروکو را به عنوان مرکزی اختصاصی برای هنر باروک طراحی کرده است. این موزه در یک سایت برجسته تاریخی از میراث جهانی یونسکو ساخته شده است. این پروژه به دنبال ترجمان جنبش باروک است که به عنوان یکی از اولین سبک‌های بین المللی وارد شده در طراحی ساختمان شناخته می‌شود.

گروه طراحی تویو ایتو، سه رهنمون برای ساخت و ساز موزه در نظر گرفتند. اولین امر به دنبال انتقال یک حس سیالیت، طرح سفت و سخت نماهای خارجی به دیوارهایی منحنی و کِرو بدل شد. تویو ایتو می‌گوید: "در این موزه ما تلاش کرده‌ایم که فضاهای سرد و شبکه ای را در پی رسیدن به فضاهایی منعطف و سیال بشکنیم. ما امیدواریم که مردم هنگامی که از یک فضا به فضای دیگر حرکت می‌کنند، فضای باروک را تجربه نمایند."

دومین امر تمرکز و تاکید بر استفاده از نور طبیعی بوده است."در هنر باروک، نور نماد وحی خداوند در مقابل تاریکی تردید است." تویو ایتو ادامه می‌دهد: "در این پروژه، نور معنای خاصی دارد." زمانی که از بالا به پایین می‌نگرید، مشخص است که طرح پر پیچ و خم موزه توسط یک گنبد نور به هم متصل شده است و میهمانان را به اطراف موزه هدایت می‌کند. در همین حال، میزان نور وارد شده به هر فضا، با توجه به نیاز ضروری نمایشگاه‌ها متفاوت است.

5780636165811651471088201645614712

سومین قانون در بیان سازگاری موزه با محیط زیست و ایجاد یک رابطه قوی با طبیعت بوده است. این ساختمان که در یک پارک قرار گرفته، در چهار سال گذشته، برنامه‌هایی با تمرکز تعامل انسان و طبیعت ابداع کرده است. تویو ایتو می‌گوید: "شهروندان می‌توانند در اطراف این موزه به گردش در پارک و تعمیق درک خود از محیط طبیعی بپردازند. ما می‌خواستیم که رابطه ای مشابه میان طبیعت و موزه ایجاد کنیم. ایده‌ی اولیه موزه با دیوارهایی از نور و فضاهای سیال بوده است که هنر باروک را به نمایش درآورد و همراه با پیشنهادهای تکنولوژیک، بر دیالوگی میان بشر و طبیعت تاکید کند."

 

موزه هنر باروک تویو ایتو
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین