کد خبر: 15214 A

سازمان یونسکو محبوب‌ترین مکان‌هایی را که در ویکی پدیا جستجو شده‌اند، معرفی کرد.

ایران آرت: سال ۲۰۱۸ سال بزرگداشت میراث فرهنگی در اروپا است. به همین مناسبت "یورواستات" فهرستی از ۲۰ مکان موجود در لیست میراث فرهنگی یونسکو را منتشر کرده که در وبگاه ویکی پدیا بیشترین تعداد بازدید را داشته‌اند.

وبسایت "یورواستات" لیستی از ۲۰ مکان تاریخی را منتشر کرده که در فهرست میراث فرهنگی یونسکو هستند و مقالات مربوط به آنها بیشترین تعداد بازدید را در ویکی پدیا داشته‌اند.

به گزارش هنرآنلاین، طبق نتایج این آمار، ساحل رودخانه سن در پاریس (با تقریبا هفت میلیون دیدار) و مرکز تاریخی شهر رم (با تقریباً شش میلیون دیدار) محبوب ترین مکان های میراث جهانی یونسکو در وبگاه ویکیپیدیا هستند که مردم در این وبگاه به سراغ کسب اطلاعات در باره شان هستند.

بیست مکان محبوب در فهرست میراث فرهنگی یونسکو که بیشتر از همه در وبگاه ویکی پدیا جستجو شده‌اند.

مکان های محبوب یونسکو

طبق آمار یورواستات نیمی از محبوب ترین مکانها در وبگاه ویکی پدیا، در اتحادیه اروپا قرار دارد.

این آمار آزمایشی نتایج پروژه ای است که منبع داده ها در آن، رفتار افراد روی شبکه جهانی و به طور خاص استفاده از ویکی پدیااست.

برای هر کدام از این مکان ها دست کم یک یا تعداد بیشتری مقاله (در ۳۱ زبان ویکیپیدیا) وجود داشته و تعداد مراجعه به این صفحات، معیار محبوبیت این مکان ها فرض شده است.

سال ۲۰۱۸ سال  بزرگداشت میراث فرهنگی در اروپاست با این هدف که آگاهی عمومی از اهمیت اجتماعی و اقتصادی میراث فرهنگی افزون شود.

 

ویکی پدیا سازمان یونسکو محبوب ترین مکان های یونسکو
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین