کد خبر: 14957 A

با انتشار رتبه بندی جهانی معماری، ایران در جایگاه پنجاه و پنجم رنکینگ جهانی سال 2017 قرار گرفت.

ایران آرت: رقابت جهانی "A’Design" ، بزرگ‌ترین مسابقه در زمینه معماری و طراحی، رنکینگ جهانی سال 2017 خود را اعلام کرد.

 در این رنکینگ ایران در جایگاه پنجاه و چهارم از بین 97 کشور منتخب قرار گرفته است. این در حالی است که در رتبه بندی سال 2016 همین رقابت ایران در رتبه یازدهم از فهرست 88 کشور جای داشت.

هنرآنلاین نوشت، آمریکا، چین و ژاپن به ترتیب در جایگاه‌های اول تا سوم این فهرست قرار دارند.

 این رنکینگ بر اساس جوایز جهانی دریافت شده توسط طراحان و معماران در سال گذشته تهیه می‌شود. مسابقات معماری A Design Award پایان هر سال کشورهایی را که بهترین فعالیت را در حوزه طراحی، هنر و معماری داشته‌اند را معرفی می‌کند.

در رتبه بندی سال 2017، ایالات متحده با کسب پانصد و هشتاد و چهار امتیاز رتبه اول را در زمینه طراحی بین 97 کشور کسب کرد. سال گذشته نیز آمریکا با امتیاز سیصد نود وشش در صدر این فهرست قرار گرفته بود.  رتبه بندی این لیست بر اساس کسب عنوان در رقابت‌ها، همچنین امتیاز بر اساس تعداد حضور در رقابت‌های بین المللی صورت گرفته است. همچنین این رتبه بندی به تعداد طراحانی که در این مسابقه هم شرکت کرده‌اند دلالت دارد.

نکته جالب در فهرست سال 2017 این است که 9 کشور ابتدای این فهرست رتبه‌های بالای این لیست جدید هستند و تا کنون در این رقابت‌ها حضور نداشته‌اند. بوسنی، نیکاراگوئه، کوزوو، اکواردور، لوکزامبورگ، کنیا، تانزانیا، لیختن اشتاین، ارمنستان، کامرون و سوئیس جزء کشورهایی هستند که رتبه اول یک رقابت بین المللی را کسب نموده و در بین 97 کشور جهان جای گرفتند.

نحوه امتیازدهی در این رقابت به ترتیب برای جایزه پلاتین، طلا، نقره، برنز و جایزه آهنین به ترتیب از 6 تا 1 امتیاز است.

 

رتبه بندی معماری در سال 2017

رتبه‌بندی جهانی معماری
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین