کد خبر: 10456 A

"خانه کوهستان" با استفاده از مواد معاصر و پیروی از معماری سنتی رشته کوه‌های آلپ طراحی شده است.

ایران آرت: به‌تازگی دریکی از شهرهای فرانسه و در دامنه کوه‌های آلپ، یک‌خانه بتنی-چوبی توسط استودیو رضوی طراحی و ساخته‌شده است. "خانه کوهستان" با استفاده از مواد معاصر و پیروی از معماری سنتی رشته کوه‌های آلپ به شکلی مدرن توسط علیرضا رضوی معمار ایرانی،  طراحی شده است.

رویکرد معاصر این پروژه به‌خوبی در ترکیب بتن و چوب آشکار شده است. حجم چوبی خانه متمایز از کوهستانی پوشیده از برف بیرون زده و بتن به‌عنوان پایه‌های آن عمل می‌کند. این خانه در دو سطح طراحی‌شده و طراحی داخلی آن به شکلی مدرن و با استفاده از چوب انجام‌شده است. همچنین استفاده از پنجره‌های گسترده رو به دامنه و جنگل‌های منطقه چشم‌اندازی فوق‌العاده برای ساکنین این خانه ۲۰۰ مترمربعی ایجاد کرده است.

خانه بتنی-چوبی کوهستان در منطقه مانیگاد باوجود محدودیت‌ها و دسترسی به یک ساختار جدید قابل انطباق با محیط طراحی شده است. دلیل استفاده از چوب در خانه کوهستان، تقلید از اردوگاه‌ها و خانه‌های سنتی این منطقه است که این معمار ایرانی به‌خوبی پس از تجزیه‌وتحلیل به ترکیبی ایده‌آل از بتن و چوب در این خانه دست‌یافته است.

علیرضا رضوی معمار ایرانی عضو موسسه معماری آمریکا یکی از برجسته‌ترین معماران ایرانی در سطح جهانی است. این معمار در سال ۱۹۷۰ فعالیت مستقل معماری خود را در فرانسه آغاز کرد و پس‌ازآن در سال ۲۰۰۵ مجوز حرفه‌ای معماری در آمریکا و در سال ۲۰۱۶ نشان معمار خبره انگلستان را کسب کرد. این معمار ایرانی در سال ۱۹۹۷ با کار در دفتر آیزنمن شروع به طراحی و کسب تجربه در زمینهٔ معماری کرد.

 

منبع: هنرآنلاین

 

خانه کوهستان آلپ علیرضا رضوی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین