کد خبر: 1031 A

پست‌مدرنیسم تنها مفهومی فلسفی نیست؛ به توالت و میز آرایش هم ربط پیدا می‌کند

ایران‌آرت: هر قدر هم اهل مطالعه مکاتب ادبی و هنری و فلسفی مباحث جدید در این موارد نباشید، حتماً نامی از پست‌مدرنیسم شنیده‌اید. لابد پیش خودتان فکر می‌کنید این مفهوم صرفاً در همان فلسفه و هنر کاربرد دارد، اما باید بدانید که آوازه این مفهوم جهانی به دستشویی هم رسیده است. فردریک والنر، طراح سوئدی مجموعه‌هایی از لوازم حمام و دستشویی را با رنگ‌های خاص و طراحی پستمدرن برای برند اسوون (Swoon) در استکهلم رونمایی کرده است. این دو مجموعه مدتی پیش با نام‌های استودیو و استون رونمایی شده و طراحی‌آنها هماهنگ با سینک‌های دستشویی طراحی شده توسط کلیسون کویستو رون برای برند ایتالیایی گلوبو انتخاب شده است. 

میز آرایش‌های این مجموعه دارای صفحه‌های باریک چوبی است که روی پایه‌های بلند فلزی کار شده‌اند. البته نسخه‌های سنگی و سرامیکی این طراحی نیز ارائه شده و آینه‌های این مجموعه نیز به شکل‌های هندسی متفاوتی عرضه می‌شود. 

برند ایتالیایی اسوون با رونمایی از این مجموعه در واقع گستره محصولات خود را با تنوع بالا در رنگ افزایش داده است. مجموعه‌های استودیو و استون نیز همانند کارهای‌قبلی والنر، دارای طراحی هماهنگ با دیگر لوازم داخل خانه هستند. این مجموعه بصورت اینترنتی فروخته شده و مستقیما از کارخانه این برند در سوئد برای مصرف کننده فرستاده می‌شود اما سفارش دهنده می‌تواند هر قطعه را به صورت دلخواه از هرکدام از مجموعه‌ها انتخاب کند. 

والنر درباره این مجموعه می‌گوید «بسیار هیجانانگیز است که چیزی طراحی کنیم که توسط خود مشتری تغییر داده شود. من تکه‌های کاربردی نوآورانه‌ای را به مجموعه خودم اضافه کرده‌ام، مانند کشو‌ها یا قفسه‌های مخفی».

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

طراحی دستشویی پست مدرنیسم
ارسال نظر