کد خبر: 3835 A

انتخاب لباس چند بازیگر زن و مرد برای یک مراسم.

ایران آرت: اغلب سینماگران در جشن‌ها و مراسم خاص سعی می‌کنند لباس مناسبی را انتخاب کنند. ما نیز یکی از این رویدادها را بهانه کردیم تا استایل چند هنرمند را با شما بررسی و به انتخاب و ست کردن لباس‌ها و همخوانی رنگ‌ها بپردازیم. 

 

این کارگردان‌های اغلب بدسلیقه!

به نظر می‌رسد ضعیف‌ترین سلیقه‌ها در انتخاب لباس به کارگردان‌ها مربوط می‌شود. در این تصاویر، ابراهیم حاتمی‌کیا دقیقا مانند جلسه‌ای اداری، کت و پیراهنی خنثا و معمولی پوشیده است. میرکریمی که می‌خواسته ساده‌تر باشد کت کتان با پیرهنی آبی پوشیده است. ضیاءالدین دری با کتی که هم‌اندازه تنش نیست، پیراهنی با دگمه‌های باز که کمتر با حال و هوای کم و بیش رسمی مطابقت دارد و رنگ‌بندی خنثی و بی‌تفاوت، ضعیف‌ترین هارمونی‌ را ساخته است، به‌خصوص با کمربند قهوه‌ای که هیچ تناسبی با لباسش ندارد. یا سیروس الوند با کتی براق و کیفی که انگار در هیچ مراسمی از او جدا نمی‌شود.

 

در این میان اما می‌شود از کارگردان‌های جوان‌تر یک نفر را پیدا کرد که بیشتر در انتخاب لباس دقت کرده باشد. انتخاب سعید روستایی در این تصویر کاملاً متناسب با سن و سال و موقعیت حرفه‌ای‌اش است؛ پیراهنی سفید با خطوط سیاه با فاصله و عمودی که هم حال و هوای بهاری را انتقال می‌دهد و هم با چهره سبزه‌گون روستایی مطابقت دارد.

 

مقایسه استایلِ مشکی‌پوشانِ اربعه!

هر چهار سینماگر زن در عکس پایین لباسی تیره پوشیده‌اند. در  این میان، جواهریان، با شالی رنگارنگ و متشکل از رنگ‌های شاداب سعی کرده کنتراست لازم را حفظ کند و با توجه به خطوط مانتو و روسری‌اش نوعی جذابیت بصری بیشتری به خود ببخشد. به‌خصوص با کفش ورنی که در کنار نوع دوخت شلوارش، نوعی ظرافت به تیپ او اضافه کرده. لیلا حاتمی هم طبق معمول لباسی تیره و ملایم پوشیده و مثل بقیه مانتویی تیره اما با شالی یاسی با دانه های ریز توانسته کمی از تیرگی تیپش را تعدیل کند. اما مریلا زارعی بیشتر مناسب مجالس ختم لباس پوشیده و خبری از هیچ نوع رنگ و طرح و شادابی نیست. می توان مانتوی سیاه‌پوشید مثل جواهریان اما حداقل از لحاظ گرافیک و بافت پارچه خلاق بود اما زارعی صرفاً لباسی تیره پوشیده که کمتر هم‌خوانی‌ای با محفل جشن و شادی دارد. نرگس آبیار هم که معمولاً لباس‌های خاصی نمی‌پوشد و خودش را نسبت به هر مد و طراحی بی‌تفاوت نشان می‌دهد این بار هم مانتویش را با دامنی بلند ست کرده است.

 

سه مرد، سه نسل، سه استایل

تفاوت میان فرزاد حسنی، نوید محمدزاده و حبیب اسماعیلی تفاوت سه سلیقه و استایل متفاوت را آشکار می‌کند. حسنی کاملاً رسمی و شکیل، اسماعیلی کاملاً کژوال و بهاری و با توجه کامل به پتانسیل مجاورت رنگ‌های مکمل که در اینجا زرد و آبی به‌خوبی ارتباطی ارگانیک با هم برقرار کرده‌اند، اما تیپ محمدزاده نه رنگ بهاری دارد و نه به خاصیت رنگ‌ها توجه کرده است. 

 

 

لیلا حاتمی نگار جواهریان سیروس الوند ابراهیم حاتمی کیا
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین