کد خبر: 27402 A

کارلا فرناندز لباس‌هایش را با الهام از فرهنگ و سنت مکزیک طراحی می‌کند.

ایران آرت: کارلا فرناندز طراح لباس اهل مکزیک و موسس برند «taller flora» است. با خلاقیتی که این طراح به خرج داده، توانسته سنت طراحی پارچه مکزیک را در صنعت مد و فشن زنده نگه دارد.

اگر چه طراحی و دوخت برخی از لباس های او ماهها زمان می برد اما مطمئنا ارزشش را دارد. لباس هایی که این برند تولید و روانه بازار می کند نه تنها از کیفیت بالایی برخوردار است، بلکه از فرهنگ و سنت مکزیک نیز الهام گرفته که خود شخصیتی منحصر بفرد به آنها داده است.

b99bb75a75572044b74a9ba791a12297

به گزارش برترین ها، فرناندز در نمایشگاهی که در بوستون برگزار شد، بیشتر در مورد کارهایش صحبت کرده که در ادامه مصاحبه ای از این طراح موفق را برایتان آورده ایم.

چه چیزی باعث شد که به این حرفه روی بیاوری؟

من از قدرتی که لباس ها دارند، لذت می برم. من از همان کودکی، یعنی زمانی که تنها 5 سال داشتم، لباس می دوختم. به عنوان مثال در مدارس به مناسب های مختلف لباس طراحی می کردم و لباس هایم نیز به عنوان بهترین آثار انتخاب می شد.

زمانی که وارد دبیرستان شدم، تصمیم گرفتم که لباس هایم را خودم بدوزم که البته در این کار ناموفق بودم و لباس هایی که می پوشیدم بر تنم زار می زد. مثلا یک بار برای خودم شلواری دوختم که بسیار گشاد بود، از این رو مجبور شدم که با دوختن توری به دور آن، تنگ ترش کنم. با این شیوه لباس پوشیدن، هیچ یک از بچه ها حاضر نبودند که با من راه برود.

همان جا بود که من به اهمیت و قدرت لباس ها پی بردم. فهمیدم این لباس ها هستند که تصمیم می گیرند چه کسانی به ما جذب یا از ما دور شوند. به بیان دیگر، لباس زبان ما انسان هاست.

photo_2018-10-19_23-40-11

چه چیزی باعث شد که کار مد و فشن را جدی تر بگیری و آن را تبدیل به حرفه اصلی ات کنی؟

لباس هایی که مردم بومی مکزیک به تن می کردند مرا جذب کرد. آنها تفاوت چشمگیری با لباس هایی که مردم عادی در کوچه و خیابان می پوشیدند، داشتند. اما زمانی که از مردم مکزیک در مورد مد و فشن سوال کردم، در جواب گفتند که اطلاع دقیقی از لباس های بومی مکزیک و مدل و رنگ شان ندارند. آنها اعتراف کردند که از مد آمریکا الهام می گیرند. از این رو تصمیم گرفتم که مد مکزیک را نه تنها به مردم این کشور، بلکه به مردم جهان نیز معرفی کنم.

photo_2018-10-19_23-40-18

استعداد تو در زمینه مد و فشن ذاتی ست یا این که در این زمینه تحصیل کرده ای؟

من دوست داشتم که رشته طراحی لباس را در انگلستان بخوانم اما این کار هزینه زیادی داشت که از عهده من خارج بود. از آنجا که در آن زمان رشته ای به نام طراحی مد در مکزیک وجود نداشت، تصمیم گرفتم که در مکزیک تاریخ هنر بخوانم.

پس از فارغ التحصیلی، من در یک موسسه طراحی لباس ثبت نام کردم، آنجا بود که طراحی و دوخت لباس را آموختم. ترکیب این دو رشته در کنار هم کمک بسیاری به من کرد تا در حرفه ای که دوست دارم، پیشرفت کنم.

photo_2018-10-19_23-40-32

آیا طراحی لباس زنانه با مردانه برای تو فرقی دارد؟

من دوست دارم که لباس هایی طراحی کنم که جنسیت ندارند. مثلا ما در فروشگاههایمان می بینیم که خانم ها لباس های مردانه می خرند یا آقایان به سمت اکسسوری هایی می روند که برای خانم ها طراحی شده اند. از این رو تصمیم گرفتیم که برخی از کلکسیون هایمان را بدون جنسیت طراحی کنیم. این مجموعه توسط خلاق ترین و با استعدادترین طراحان طراحی می شود که خوشبختانه نتیجه آن نیز پرطرفدار بوده است.

photo_2018-10-19_23-40-50

چگونه کارهایت جهانی شد؟

سال گذشته ما کلکسیون مان را در لندن به نمایش گذاشتیم. اخیرا هم آنها را در موزه ایزابلا استوارت گاردنر به نمایش درآوردیم. در هر دو جا فیدبک هایی که دریافت کردیم بی نظیر بود. فروشگاههایی هم که در مکزیک داریم، بسیار مورد استقبال بازدیدکنندگان خارجی قرار گرفته است که تمام اینها در کنار هم در جهانی شدن برند ما تاثیرگذار بود.

چگونه اینفلوئنسرهای خارجی به کارهای تو دسترس پیدا می کنند؟

خب راههای مختلفی وجود دارد. من تنها روی مد مکزیک تمرکز نمی کنم، من از صنعت مد و فشن تمام دنیا آگاهی دارم. آنها معمولا کارهای مرا از تلویزیون یا به صورت آنلاین مشاهده می کنند و جالب است که از آنها الهام هم می گیرند.

photo_2018-10-19_23-41-01

هدفت در آینده چیست؟

«آینده، دست ساز است» من به این جمله ایمان دارم و مطمئن هستم که در آینده ای نزدیک، مردم زندگی شان را به سمت دست سازها می برند. غذاهای ارگانیک، کالاهای دست ساز... من هم خودم را در جایی می بینم که به صورت دستی لباس هایی را به سادگی هر چه تمام تر تولید می کنم.

طراح لباس مد و فشن صنعت مد کارلا فرناندز
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین