کد خبر: 10626 A

یک پدر و دختر طراح زیورآلات با استفاده از ظروف چینی، لوازم تزیینی تولید می‌کنند.

ایران‌آرت: نیک‌بخش تهرانی هنرمند طراح زیورآلات چند سالی است که به همراه پدر خود، زیورآلاتی نوستالژیک را با استفاده از چینی‌های گل سرخی و با عنوان برند "نیکسا" طراحی می‌کنند.

او با اشاره به اینکه ایده طراحی و ساخت این نمونه زیورآلات از قاب گرفتن یک ظرف چینی گل سرخی و شکسته شکل گرفت بیان کرد: چینی گل سرخی برای اغلب ما ایرانیان نوستالژیک است و در بیشتر خانه ها نمونه های از آن یافت می شود؛ در ابتدا طرح‌های ساده ای از زیورآلات را ارائه کردیم اما به مرور و با توجه به استقبال مخاطبان وجوه هنری طراحی آنها را افزایش دادیم و به نمونه های جدیدتر نزدیکتر شدیم .

این طراح زیورآلات افزود: برای طراحی قاب چینی‌های در دست، بیشتر از طرح‌های اسلیمی استفاده می کنیم و به هیچ عنوان به سراغ نمونه‌های سرامیکی از چینی گل سرخی نرفته ایم و تأکید داریم که آثار با استفاده از همان چینی‌های نوستالژیک طراحی و ساخته شود و مرتب در حال خرید این نمونه چینی از اقوام و دوستان خود هستیم.

تهرانی با اشاره به ساخت بیشتر نمونه‌ها با استفاده از فلز برنج و نقره اظهار داشت: البته بنا بر سفارشات دریافتی از سایر فلزات گران قیمت همچون طلا نیز برای ساخت استفاده می‌شود اما آنچه که وجه مشترک همه آثار است اینکه من و پدرم سعی میکنیم احساس نهفته در این چینی خاطره انگیز را به مخاطب منتقل کنیم.

 

زیورآلات چینی گل سرخی

زیورآلات چینی گل سرخی

زیورآلات چینی گل سرخی

زیورآلات چینی گل سرخی

زیورآلات چینی گل سرخی

 

 

نیک‌بخش تهرانی نیکسا
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین