کد خبر: 9241 A

آزاده صمدی در شهر کتاب فرشته برای مردم "بوف کور" صادق هدایت را خواند.

ایران آرت: آزاده صمدی که از استرس دنیای امروز به مطالعه پناه می‌برد به مادران پیشنهاد کرد برای بچه‌های خود کتاب بخوانند. این بازیگر تئاتر و سینما عصر سه‌شنبه (۲۴ مردادماه) در سلسله برنامه‌های دوستی با ‌کتاب در شهرکتاب فرشته؛ صفحاتی از بوف کور  را برای حضار قرائت کرد.

به گزارش ایلنا، آزاده صمدی در مورد علاقه‌اش به کتابخوانی گفت: علاقه اصلی‌ام به سینما, تئاتر و ادبیات نمایشی نشات گرفته از قصه‌های جذابی است که در دوران کودکی, مادربزرگم برایم تعریف می‌کرد.

وی افزود: قصه‌خوانی اهمیت ویژه‌ای دارد. به دلیل اینکه خواننده کتاب را با دنیای ناشناخته‌ها آشنا می‌کند.

صمدی گفت: با خواندن رمان موراکامی حس کردم دوست دارم به کشور ژاپن سفر کنم و با عجایب این سرزمین از نزدیک آشنا شوم.

صمدی با اشاره به یکی از آثار موراکامی با نام “وقتی از دو حرف می‌زنیم از چه حرف می‌زنیم” گفت: موراکامی خود یک دونده دوی ماراتن است و دویدن را به خاطر نویسندگی انتخاب کرده و ساعت‌ها دویدن او را به یک دونده دوی ‌ماراتن تبدیل کرده است.

وی با بیان اینکه آموزش مطالعه باید از دوران کودکی آغاز شود، گفت: به مادرانی که در این نشست هستند توصیه می‌کنم برای کودکان خود قصه بخوانند.

وی افزود: در دوران کودکی‌ام کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای کودکان در قالب نوارهای کاست, قصه زیادی تهیه و تولید می‌کرد و بیشتر دوران کودکی من به شنیدن این قصه‌ها سپری شد.

وی افزود: در حال حاضر نیز با مطالعه کتاب از استرس زندگی شهری و مشکلات روزمره به مطالعه پناه می‌برم و مطالعه از دغدغه دنیای روزمره رهایم می‌کند.

آزاده صمدی در ادامه سخنانش کتاب بوف کور اثر صادق هدایت را برای حضار قرائت کرد و در پایان به حضار پیشنهاد کرد که این کتاب را تهیه و مطالعه کنند.

 

صادق هدایت هاروکی موراکامی آزاده صمدی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین