کد خبر: 7677 A

احسان شریعتی ضمن تایید خبر لغو برگزاری این سمپوزیوم گفت: دیروز تا ساعت ۲ بعد از ظهر نیز تمامی برنامه‌ها و هماهنگی‌ها به خوبی پیش می‌رفت و ساعت ۳ به یکباره به ما اعلام کردند که نمی‌توانیم این برنامه را برگزار کنیم.

ایران آرت: سمپوزیوم "اکنون ما و شریعتی" که قرار بود امروز و فردا (۱۴ و ۱۵ تیرماه) با برپایی ۹ پنل تخصصی با موضوعات مختلف در حوزه‌ اندیشه‌های دکتر شریعتی برگزار شود، لغو شد.

احسان شریعتی ضمن تایید خبر لغو برگزاری این سمپوزیوم گفت: دیروز تا ساعت ۲ بعد از ظهر نیز تمامی برنامه‌ها و هماهنگی‌ها به خوبی پیش می‌رفت و ساعت ۳ به یکباره به ما اعلام کردند که نمی‌توانیم این برنامه را برگزار کنیم. پیش‌تر بنا داشتیم این مراسم در حسینیه ارشاد برگزار شود که مهیا نشد و نهایتا دانشگاه تربیت مدرس برای این مراسم انتخاب شد. سه مدیر گروه دانشگاه نیز نامه‌های مربوط به مراسم را امضا کرده بودند و با اطمینان می‌گفتند مشکلی پیش نمی‌آمد.

وی ادامه داد: ما حتی برای سخنرانی‌ها موضوعات و عناوین پنل‌ها نیز چندین و چند مرتبه مذاکره کردیم و تبادل نظر داشتیم اما نمی‌دانم چطور و چگونه و از کجا به یکباره ساعت ۳ بعد از ظهر دیروز دستور آمد که این برنامه نمی‌تواند برگزار شود؟

شریعتی در پاسخ به این سوال که آیا برنامه‌ای برای برگزاری این سمپوزیوم در روز و محل دیگری دارید، گفت: فعلا بنا داریم محتوا‌ها و مقالاتی که برای این سمپوزیوم آماده شده بود به صورت کتاب و گزارش روی اینترنت فضای مجازی منتشر کنیم و مراسم بیرونی آن نیز همزمان با سالگرد تولد دکتر شریعتی در آذرماه احتمالا برنامه‌ریزی می‌شود. بر اساس پیگیری‌های خبرنگار ایلنا از دانشگاه تربیت مدرس؛ مسئولان این دانشگاه با تاکید بر این مطلب که هیچ مساله سیاسی در میان نبوده، اعلام کردند: برای برگزاری اینگونه برنامه‌ها باید مجوزهای لازم از کمیته‌ای که در معاونت پژوهشی دانشگاه تشکیل شده، دریافت شود اما برگزارکنندگان سمپوزیوم شریعتی ظرف مدت 10 روز تقاضا کرده بودند این سمپوزیم برگزار شود. در طی این مدت هم کمیته معاونت پژوهشی تشکیل نشده و طبعا مجوزهای لازم صادر نشده بود و ازسوی دیگر برگزارکنندگان قبل از صدور مجوز اقدام به اطلاع‌رسانی درباره مراسم کرده بودند.

احسات شریعتی در پاسخ به ابهام به‌وجود آمده درباره عدم کسب مجوزهای لازم؛ تصویر نامه‌ای که سه مدیر گروه جامعه‌شناسی (دکتر ساعی)، تاریخ (خانم دکتر جان احمدی) و علوم سیاسی (دکتر شکوری) امضا کرده و براساس آن با برگزاری سمپوزیوم موافقت کرده‌اند؛ را در اختیار ایلنا قرار داد.

18

فرزند دکتر شریعتی گفت: از شش ماه پیش به دنبال برگزاری این همایش در حسینیه ارشاد بودیم. این مرکز نیز به ما گفته بود از استانداری و فرمانداری مجوزهای لازم را بگیریم تا آنها نهایتا اجازه نهایی را از کلانتری محل بگیرند. اما ده روز پیش حسینه ارشاد به ما جواب قطعی داد و اعلام کرد: امکان پذیرایی از شما را نداریم. ما هم اجازه برگزاری مراسم در دانشگاه تربیت مدرس را گرفتیم. دکتر منوچهری (دبیر علمی همایش) نیز در جریان ریز مذاکرات مستمر با مسئولان دانشگاه هستند.

احسان شریعتی افزود: در این سمپوزیوم قرار بود بسیاری از اساتید همین دانشگاه سخنرانی داشته باشند و سه مدیر گروه هم موافقت خود را برای برگزاری این برنامه اعلام و سخنرانان را تأیید کرده بودند.

وی با بیان این مطلب که "برگزاری مراسم در یک دانشکده از یک مجموعه دانشگاهی نیاز به مجوز بیرونی ندارد و تنها خود دانشگاه باید با آن موافقت کند و دکتر منوچهری نیز اجازه برگزاری مراسم در دانشکده چمران را داده بودند" ادامه داد: ما یک هفته است درگیر کارهای اجرایی مراسم هستیم، میز کتاب چیده‌ایم، سالن غذاخوری را آماده کردیم و میهمانان خارجی از چند کشور برای این مراسم آمده بودند اما یکباره ساعت 3 بعدازظهر دیروز اعلام کردند که نمی‌توانیم همایش را برگزار کنیم.

 

علی شریعتی احسان شریعتی اکنون ما و شریعتی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین