کد خبر: 7489 A

امروز روزنامه «آسمان آبی» با رویکردی تحلیلی روی دکه‌های مطبوعاتی نشست.

ایران آرت: روزنامه «آسمان آبی» با محتوای تحلیلی امروز (۱۰ تیر ماه) روی دکه مطبوعات قرار گرفت. حامد شفیعی، سردبیر روزنامه «آسمان آبی» درباره‌ی اولین شماره این روزنامه که بر روی پیشخان مطبوعات قرار گرفت، گفت: این روزنامه محتوای اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی دارد و در ۳۲ صفحه منتشر می‌شود و اگر مورد استقبال مخاطبان قرار بگیرد و فضای رسانه‌ای و مطبوعاتی کشور ظرفیت داشته باشد تعداد صفحات را به ۴۸ می‌رسانیم. صاحب امتیاز و مدیر مسؤول این روزنامه الناز صالح و فوزیه محمدی هستند.

او با اشاره به محتوای روزنامه «آسمان آبی» بیان کرد: ما در روزنامه آسمان آبی خبر منتشر نمی‌کنیم و مطالبی گزارشی و تحلیلی ارائه خواهیم کرد. اما در مواقع بسیار خاص ممکن است به صورت محدود خبر کار کنیم زیرا معتقدیم دنیای امروز خبر را از طریق فضای مجازی به مردم منتقل می‌کند.

سردبیر روزنامه «آسمان آبی» با تاکید بر رشد شبکه‌های اجتماعی، درباره ایده شکل‌گیری این روزنامه به ایسنا گفت: من و چند تن از دوستانم زمانی که رشد شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت‌های خبری را دیدیم، به این نتیجه رسیدیم که روزنامه از کارکرد خبری خارج شده و باید به سمت گزارش و تحلیل رویدادهای خبری برود و کار خبر را به خبرگزاری‌ها، وب سایت‌های خبری و فضای مجازی واگذار کند.

او افزود: تقریبا ایده این کار دو سال پیش مطرح شد و ابتدا به شکل و محتوای روزنامه فکر کردیم تا اینکه بعد از عید این کار را عملیاتی کردیم و از ابتدای خرداد ماه کار رسمی ما شروع شد. از خرداد ماه دو نسخه پیش شماره رفتیم تا ایرادات کار را متوجه شویم و در نهایت به شماره امروز رسیدیم؛ البته روزنامه کاستی‌هایی دارد که سعی می‌کنیم در طی یک ماه آینده به ثبات نهایی برسیم.

وی ادامه داد: سعی می‌کنیم هر مطلبی که منتشر می‌کنیم محتوای متفاوت داشته باشد که مخاطبان نتوانند آن را در فضای مجازی پیدا کنند و از این طریق اعتمادشان را جلب می‌کنیم. می‌خواهیم در این دوران که روزنامه حال چندان خوشی ندارد دوباره کورسوی امیدی به جامعه مطبوعاتی و رسانه‌ای کشور برگردانیم.

حامد شفیعی بیان کرد: مجوز روزنامه ما اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است اما ما مطالبی درباره‌ی سیاست خارجی، گردشگری، محیط زیست، علم و فناوری اطلاعات، اندیشه، تاریخ، ورزش، ادبیات، جامعه و هنر در حوزه تخصصی سینما و تئاتر و موسیقی و تجسمی منتشر خواهیم کرد. ما از طریق گزارش روزنامه‌نگاران و یادداشت‌های کارشناسان، مسائل روز را به تحلیل می‌کشانیم.

حامد شفیعی پیش از این گفته بود: در ایران هر رسانه‌ای نیازمند حامی مالی است ما هم از این قضیه مستثنی نیستیم؛ حامی مالی روزنامه «آسمان آبی» شرکت سرمایه‌گذاری دومان است.

 

آسمان آبی روزنامه آسمان آبی حامد شفیعی الناز صالح فوزیه محمدی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین