کد خبر: 6268 A

اثری از نویسنده بنام بریتانیایی پس از 100 سال منتشر شد.

ایران آرت: جی آرآر تالکین نویسنده بزرگ بریتانیایی، و خالق "ارباب حلقه‌ها"، بیش از همه به خاطر آثار فانتزی‌اش معروف است. اکنون یکی از آثار دیده نشده این نویسنده به نام "برن و لوثین" بعد از یک قرن منتشر شده است؛ اثری که به زعم کارشناسان الهام گرفته شده از جهان رمان معروف تالکین، ارباب حلقه‌هاست.

به گزارش ایران آرت به نقل از ایندیپندنت؛ این کتاب توسط فرزند این نویسنده، کریستوفر تالکیت تصحیح و ویراستاری شده است و موضوع آن ترکیبی از مضامین آثار جنایی و عاشقانه است.

جان گارت از متخصصان آثار جی آرآر تالکین به بی بی سی گفته  نویسنده "هابیت" [جی آر آر تالکین] از نویسندگی‌اش مثل یک نوع "جن‌گیری" ‌ برای وحشت‌هایی که در جنگ جهانی اول دیده بود، ‌ استفاده می‌کرد. او گفت: "وقتی او از سنگرها بازگشت، و تب جنگ داشت، زمستان (۱۹۱۶-۱۷) را صرف بازیافتن خود کرد."

جان رونالد روئل تالکین (1973-1892)، نویسنده و زبان‌شناس بریتانیایی است که کتاب‌های "هابیت" و "ارباب حلقه‌ها" از آثار اوست.

او از سال ۱۹۲۵ تا ۱۹۵۹، استاد زبانشناسی تاریخی در دانشگاه آکسفورد بود. تالکین علاوه بر کتاب‌های یادشده که معروف‌تر و شناخته‌شده‌تر هستند، آثار داستانی دیگری به نام‌های "سیلماریلیون" و "فرزندان هورین" که عمدتا پس از مرگش منتشر شدند، در مورد موضوعی که آنها را رشته‌افسانه (Legendarium) می‌نامید و در اصل یک اسطوره‌شناسی خیالی برای گذشته دور زمین است، نوشته‌است.

تالکین در جایی گفته است که انگیزه‌اش از نگارش کتاب‌های تخیلی‌اش (مانند "ارباب حلقه‌ها") و به وجود آوردن میان زمین (Middle earth) این بوده‌است که زبان‌های فراساخته او در آن صحبت شود.

 

برن و لوثین جی آرآر تالکین ارباب حلقه‌ها هابیت جن گیری جان رونالد روئل تالکین فرزندان هورین سیلماریلیون
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین