کد خبر: 6022 A

نیل گیمن نویسنده سرشناس انگلیسی برای جلسه کتابخوانی اش شرطی یک میلیون دلاری گذاشته است.

ایران آرت: «نیل گیمن» نویسنده سرشناس انگلیسی قول داده اگر یک‌میلیون دلار برای کمک به پناهندگان جمع‌آوری شود، او جلسه «دکتر سوس»خوانی برگزار می‌کند.

این نویسنده که صدای خیلی خوبی هم دارد، اعلام کرده؛ اگر UNHCR کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل موفق شود، یک‌میلیون دلار برای کمک به پناهندگان جمع‌آوری کند، او یک اجرای صحنه‌ای را به روخوانی داستان محبوب «روباه جوراب‌پوش» دکتر سوس اختصاص می‌دهد.

«روباه جوراب‌پوش» ازمشهورترین آثار ادبیات کودک «دکتر سوس» است که از مهمترین ویژگی‌های آن، بازی کلامی با واژه‌های هم‌وزن و هم‌آواست. شهروند در ادامه نوشته است: نویسنده انگلیسی «خدایان آمریکایی» که سفیر حسن‌نیت UNHCR هم هست، چندی پیش پیشنهاد داده بود؛ اگر ۵۰۰‌هزار دلار برای کمک به پناهندگان جمع شود، او از روی منو کارخانه تولید چیزکیک می‌خواند. جریان روخوانی منو فروشگاه‌های زنجیره‌ای چیزکیک زمانی شروع شد که «سارا بنینکاسا» کمدین و نویسنده آمریکایی تجربه حضور خود در یکی  از شعبه‌های این فروشگاه و خواندن منو دسرها درحال تماشای سریال اقتباسی «خدایان آمریکایی» را «بیهوشی الهام‌بخش» توصیف کرد.در ادامه این ماجرا، «گیمن» در توییتر خود نوشت که در ازای کمک ۵۰۰‌هزار دلاری هوادارانش به مهاجران، از روی این منو خواهد خواند و اگر این رقم به یک‌میلیون دلار برسد، او جلسه روخوانی «روباه جوراب‌پوش»  را ترتیب   می‌دهد.

 

نیل گیمن روباه جوراب‌پوش دکتر سوس
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین