کد خبر: 5405 A

یک نویسنده و کرمانشناس گفت که قدیمی ترین روزنامه ای که در کشور منتشر می شود، روزنامه‌ای است که در کرمان منتشر می‌شود.

 ایران آرت:  محمدعلی گلاب زاده در نشست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اهالی فرهنگ و هنر استان کرمان اظهار کرد: مردم کرمان در طول تاریخ نه تنها فرهنگ دیگران را نپذیرفته، بلکه صادرکننده فرهنگ ارزشمند خودشان به دیگر نقاط بوده‌اند. کرمان همواره به عنوان یکی از خاستگاه های ارزشمند فرهنگی کشور بوده و در گذر تاریخ نیز این موقعیت همواره حفظ شده است.

وی افزود: در میان ده ها و صدها شی ای که از منطقه هلیل استان کرمان کشف و در سطح دنیا پخش شد، تنها یک وسیله نبرد(یک خنجر) داشتیم و بقیه همه آثاری بود که تمثیلی از هنر، تفکر و روشنای اندیشه مردم کرمان بوده است.

این نویسنده و کرمان‌شناس با بیان اینکه نخستین دانشگاه در قرن هفتم هجری در کرمان بنا می‌شود و اولین بانویی که در رثای اهل بیت شعر سرود، کرمانی بوده و توانسته‌ایم این عظمت را در گذر تاریخ حفظ کنیم، اظهار کرد: امروز میراث دار فرهنگ غنی و گران‌سنگی هستیم که همواره به آن بالیده ایم و در زمینه روزنامه نگاری، اولین روزنامه‌ای که در کرمان انتشار پیدا کرد، روزنامه «اعتبار» بود با 111 سال قدمت و امروز قدیمی ترین روزنامه ای که در کشور منتشر می شود، روزنامه «بیداری» و متعلق به مردم کرمان است.

 

روزنامه قدیمی ترین روزنامه ایران روزنامه اعتبار روزنامه بیداری
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین