کد خبر: 4995 A

بارش شدید باران در نمایشگاه کتاب تهران باعث ریزش آب از سقف سالن ملل و تعطیلی غرفه کشور ایتالیا در این سالن شد.

ایران آرت : بارش شدید باران و نفوذ آب از سقف سالن ملل نمایشگاه کتاب باعث شد غرفه کشور ایتالیا که مهمان ویژه سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران است، تعطیل شود.

این اتفاق در حالی رخ داد که سال گذشته نیز از همین نقطه باران به غرفه کشور روسیه نفوذ کرده بود و مسئولان شهرداری قول داده بودند، این مشکل را برای سال ۹۶ برطرف کنند؛ اما بارش شدید باران در بعدازظهر امروز (جمعه، ۱۵ اردیبهشت‌ماه) و نفوذ آب از سقف سالن ملل نمایشگاه، غرفه کشور ایتالیا را به تعطیلی کشاند.

غرفه‌های فرانکفورت (آلمان)، پکن (چین)، عمان و چند کشور دیگر نیز تعطیل شده است. همچنین آب زیادی به سالن‌های بخش کودک وارد شده و باعث تعطیلی این سالن‌ها شده است.

بی‌برنامگی و پیش‌بینی نشدن راه‌های جلوگیری از چنین اتفاق‌هایی در نمایشگاه کتاب امسال، باعث شده تا مسئولان از سطل‌های آشغال برای جمع‌آوری آب‌هایی که از سقف می‌چکد، استفاده کنند!

علاوه بر ورود آب باران به سالن‌ها، هجوم بازدیدکنندگان که برای فرار از رگبار بهاری به فضای سرپوشیده پناه آورده بودند، باعث از کار افتادگی غرفه‌ها شد و خساراتی هم به ناشران سالن‌های کودک و نوجوان، آموزشی، خارجی و دیجیتال زد.

استقبال مردم از نمایشگاه کتاب تهران در روز جمعه 15 اردیبهشت بسیار بیشتر از روزهای گذشته بود که بارش باران شدید باعث شد جمعیت انبوهی در فضای بین غرفه‌ها و راهروها متراکم شوند و امور را مختل سازند.

این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که محمدباقر قالیباف - شهردار تهران و کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری - در مناظره انتخابات که اکنون در حال انجام است و در بخش‌هایی از نمایشگاه کتاب در حال پخش شدن است، درباره مدیریت کشور صحبت می‌کند.

شهر آفتاب سی امین دوره نمایشگاه کتاب تهران سی امین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران باران در نمایشگاه کتاب
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین