کد خبر: 34456 A

نگارش پایان داستان بر اساس نظر خواننده در دنیای ادبیات بی‌سابقه نیست و چارلز دیکنز هم برای پایان‌بندی داستان "آرزوهای بزرگ" به نظر خوانندگانش توجه کرد.

ایران آرت: وقتی جورج آر. آر. مارتین با ساخت اقتباسی سینمایی از "حماسه اتش و یخ" موافقت کرد اصلاً انتظار نداشت با چنین استقبالی مواجه شود اما حالا همه منتظرند تا فصل آخر این اقتباس تلویزیونی ساعت 9 امشب پخش شود و چند هفته هیجان‌انگیز را سپری کنند تا ببیند در نهایت چه کسی بر روی تخت آهنین می‌نشیند.

نام جورج مارتین، نویسنده 70 ساله انگلیسی در سال‌های اخیر بارها شنیده شده است. سریال "بازی تاج و تخت" با اقتباس از مجموعه داستان "ترانه آتش و یخ" سبب شد محبوبیت نویسنده انگلیسی در میان مردم و اقبال خوانندگان به کتاب‌هایش افزایش یابد.

مارتین در سال 2011 در فهرست 100 فرد تأثیرگذار سال برگزیده شد و هر سال اقتباس تلویزیونی از کتابش برنده جوایز متعددی در مراسم "اِمی" می‌شود. این در حالی است که نویسندگان سریال پا را فراتر از کتاب گذاشتند و از آنجا که مارتین مجموعه جدید را منتشر نمی‌کند دست به کار شدند و ادامه سریال را نوشتند. ادامه‌ای که حالا به قدم‌های آخرش نزدیک شده است.

سؤال اینجاست که نویسندگان مجموعه "بازی تارج و تخت" به سرپرستی مارتین پایان‌بندی داستان را طبق نظر خود نوشته‌اند یا نظر خوانندگان را در نظر گرفته‌اند.

به گزارش ایبنا به نقل از گاردین، نگارش پایان داستان بر اساس نظر خواننده در دنیای ادبیات بی‌سابقه نیست. چارلز دیکنز، نویسنده انگلیسی که داستان‌هایش را به صورت اپیزودیک در مجلات منتشر می‌کرد همیشه به نظرات خوانندگانش توجه می‌کرد. دیکنز که استاد نگارش پایان‌های شاد است در داستان "آرزوهای بزرگ" پایانی غم‌انگیز نوشت و استلا و پیپ دو شخصیت اصلی داستان به هم نرسیدند. کمی بعد و در پی عکس‌العمل خوانندگان دیکنز پایانی متفاوت و شاد برای استلا و پیپ نوشت.

البته تغییر اتفاقات کتاب "ترانه آتش و یخ" در سریال "بازی تاج و تخت" هم رخ داده است و پس از اعتراض بینندگان به از بین بردن جان اسنو در فصل بعدی بار دیگر به سریال بازگردانده شد.

خیلی‌ها معتقدند آریا استارک چهره جیمی لنیستر را به صورت می‌کند و سرسی را به قتل می‌رساند، عده دیگری می‌گویند گِندری، تنها پسر رابرت باراتیون پادشاه می‌شود و عده دیگری معتقدند جان اسنو شمشیری در قلب مادر اژدها فرو می‌کند تا آتش بگیرد و پادشاه شب را که پشت دنریس ایستاده است بُکُشد. در هر صورت از آنجا که جورج مارتین ادامه کتاب را هنوز منتشر نکرده است هیچ‌کس نمی‌داند نظر واقعی نویسنده برای پایان داستان چیست و باید منتظر ماند تا کتاب منتشر شود و سریال به پایان برسد تا فرصت مقایسه فراهم شود. 

 

بازی تاج و تخت جرج آر آر مارتین چارلز دیکنز آرزوهای بزرگ
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین