کد خبر: 34391 A

کتاب خاطرات دیوید کامرون پیش از آخرین ضرب‌الاجل برگزیت وارد بازار کتاب خواهد شد.

ایران آرت: ناشر دیوید کامرون اعلام کرد همچنان قرار است کتاب خاطرات نخست‌وزیر سابق بریتانیا در فصل پاییز وارد بازار شود. این در حالی است که پیش از این شایعه شده بود با وجود تمدید ضرب‌الاجل برگزیت انتشار این کتاب نیز به تأخیر افتاده است.

گفته می‌شود دیوید کامرون کتاب زندگینامه‌اش را 800 هزار پوند به انتشارات کالینز فروخته و قول داده است که "هنگام نوشتن صداقت داشته باشد." قرارداد این کتاب کمی پس از آن که کامرون از رقابت با ترزا می کنار رفت بسته شد.

در سال 2017 گزارش شد که نخست‌وزیر سابق بریتانیا استودیویی گران‌قیمت خریده است تا بتواند آزادانه به نوشتن کتاب خاطراتش مشغول شود. تا ماه ژانویه هم 400 هزار کلمه نوشت و کتاب را به اتمام رساند و در روند ویرایش کتاب 100 هزار کلمه حذف شد. پیش از این قرار بود کتاب در سال 2018 منتشر شود اما انتشارش به تأخیر افتاد تا از شایعات مبنی بر دخالت غیرمستقیم در ماجرای برگزیت جلوگیری شود.

به گزارش ایبنا، اما روز پنج‌شنبه دیلی میل اعلام کرد که کامرون در مصاحبه‌ای با آن گفته است: "صادقانه بگویم که نمی‌دانم چه زمانی کتاب زندگینامه‌ام منتشر می‌شود."

بنا بر گزارش دیلی میل کامرون قبلاً به صورت ضمنی به ترزا می قول داده بود که کتاب خاطراتش پس از مشخص شدن تکلیف خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا منتشر خواهد شد تا دخالتی در کار می صورت نگیرد و خاطر مردم مکدر نشود. اما با وجود تمدید مهلت ضرب‌الاجل برگزیت تا 31 اکتبر که در روز چهارشنبه اعلام شد دیلی میل اعلام کرد که کتاب خاطرات کامرون فعلاً منتشر نمی‌شود.

البته انتشارات هارپر کالینز این ادعا را رَد و سخنگوی ناشر روز پنج‌شنبه در مصاحبه‌ای با گاردین اعلام کرد: "کتاب را طبق برنامه در ماه پاییز منتشر خواهیم کرد."

باید منتظر ماند و دید کتابی که هنوز عنوان هم ندارد منتشر خواهد شد یا خیر و در صورت انتشار چه تأثیری بر اذهان عمومی درباره موضوع برگزیت خواهد داشت.

 

دیوید کامرون کتاب خاطرات سیاستمدار
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین