کد خبر: 31804 A

جایزه ۳۰ هزار پوندی "دیلن توماس" فهرست ۱۱ نویسنده جوان را به عنوان نامزدهای سال ۲۰۱۹ معرفی کرد.

ایران آرت: رمان نوشته "سلی رونی" ۲۷ ساله جوان‌ترین برنده تاریخ جوایز کاستا، رمان نخست و تحسین‌شده از "اما گلس" نویسنده ۳۱ ساله‌ای که همچنان به عنوان پرستار مشغول کار است و نخستین کتاب نوشته "مایکل دونکور" معلم ۳۳ ساله بریتانیایی، از جمله نامزدهای جایزه "دیلن توماس" ۲۰۱۹ را تشکیل می‌دهند.

"نگه‌دار" نوشته "مایکل "دونکور"، "نورها چگونه داخل می‌شوند" به قلم "کلر فیشر"، "مردم" نوشته "زو گیلبرت"، "هلو" نوشته "اما گلس"، "در شهر دیوانه و خشمگین ما" اثر "گای گوناراتنه"، "تثلیث" نوشته "لوئیسا هال"، "مِلموث" به قلم "سارا پری"، "مردم معولی" نوشته "سلی رونی"، "سوهو" نوشته "ریچارد اسکات"، "خانه سنگی" نوشته "نووویو روزا" و "سطح چشم" از "جنی ژی"، فهرست کامل نامزدهای جایزه "دیلن توماس" ۲۰۱۹ را تشکیل می‌دهند.

به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، فهرست نامزدهای نهایی در ماه آوریل و برنده نهایی نیز روز ۱۶ می ۲۰۱۹ (۲۶ اردیبهشت) معرفی می‌شود. سال گذشته "کایو شینگونی" نویسنده بریتانیایی- زامبیایی جایزه "دیلن توماس" سال ۲۰۱۸ ویژه نویسندگان نوقلم را به خانه ببرد.

جایزه "دیلن توماس" که توسط دانشگاه "سوانسی" بنیان‌گذاری شده، از سال ۲۰۰۶ به عنوان یکی از گران‌ترین جوایز ادبی جهان شناخته می‌شود، این جایزه به آثار چاپ‌شده به زبان انگلیسی از نویسندگان نوقلم ۳۹ سال به پایین تعلق می‌گیرد و گونه‌های ادبی رمان، شعر و نمایشنامه را دربرمی‌گیرد.

"توماس" که در سن ۳۹ سالگی درگذشت اکثر کارهایش را از ۲۰ تا ۳۰ سالگی به نگارش درآورد، از برندگان پیشین این جایزه می‌توان به "مکس پورتر"، "جاشوا فریس" و "مگی شیپستد" اشاره کرد.

نویسنده زن جایزه ادبی دیلن توماس سلی رونی جایزه دیلن توماس اما گلس مایکل دونکور زو گیلبرت نویسنده جوان
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین