کد خبر: 29173 A

کتاب "شایسته" اثر میشل اوباما ضمن رکوردشکنی در آمریکا و کانادا، در رتبه نخست بازار کتاب کشورهای اروپایی نیز قرار گرفته است.

ایران آرت: کتاب خاطرات میشل اوبام" با عنوان "شایسته" تاکنون ۳.۴ میلیون نسخه چاپی تنها در آمریکا و کانادا فروش داشته است. انتشارات "رندم هاوس" ناشر کتاب "شایسته" نوشته "میشل اوباما" اعلام کرد این کتاب تنها بیش از دو میلیون نسخه‌ در ۱۵ روز نخست عرضه در آمریکا فروخته است. 

این کتاب که هم‌اکنون به چاپ ششم رسیده عنوان پرفروش‌ترین کتاب (جلد سخت) سال ۲۰۱۸ را به خود اختصاص داده است. 

به گزارش ایسنا به نقل از واشنگتن پست، همچنین این کتاب خاطرات که در حال حاضر به ۳۱ زبان منتشر شده در رتبه نخست بازار کتاب کشورهای بریتانیا، آلمان، فرانسه، ایتالیا، هلند، اسپانیا، دانمارک، نروژ و یونان نیز قرار گرفته است. 

"میشل اوباما" که در تور معرفی خود در سراسر آمریکا به سر می‌برد، هفته آینده به اروپا می‌رود و در چندین شهر از جمله برلین و پاریس به معرفی اثرش خواهد پرداخت. در یکی از این رویدادها "چیماماندا نگوزی آدیچی" نویسنده مطرح اهل کشور نیجریه نیز حضور خواهد داشت. 

تور بزرگ "میشل اوباما" برای معرفی کتابش در ۱۰ شهر بزرگ آمریکا در رویدادهایی که همه بلیت‌هایش از قبل فروش رفته از جمله دلایل مهم استقبال فراوان از کتاب خاطرات "شایسته" عنوان شده است. هواداران بانوی سابق کاخ سفید حاضرند صدها و حتی هزاران دلار برای دیدن او هزینه کنند. یکی از صندلی‌های وی‌آی‌پی مراسم معرفی کتاب "میشل اوباما" در دالاس بیش از ۱۰ هزار دلار فروخته شده است. 

این کتاب خاطرات در صدر فهرست فروش اینترنتی سایت‌های معروف آمازون و همچنین "بارنز و نوبل" به عنوان بزرگ‌ترین مجموعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای کتاب در آمریکا نیز قرار گرفته است. 

در حالی که نزدیک به دو سال است "باراک اوباما" کاخ سفید را ترک کرده است اما او به همراه همسرش همچنان از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. "باراک اوباما" نیز مشغول نگارش کتاب خاطرات خود است. انتشارات "رندم هاوس" در سال ۲۰۱۷ با صرف چندین میلیون دلار و پس از جدالی سخت با دیگر رقیب‌ها، حق نشر کتاب خاطرات "اوباما" و همسرش را در اختیار گرفت.

باراک اوباما میشل اوباما کتاب شایسته
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین