کد خبر: 28192 A

«یک قمقمه دریا» با 250 هزار نسخه رکوردار شمارگان کتاب‌های رضوی است.

ایران آرت: براساس آمار پایگاه اطلاع‌رسانی موسسه خانه کتاب، از ابتدای سال 1397 تاکنون، 91 عنوان کتاب با موضوع امام رضا (ع) منتشر شده که 36 عنوان از این کتاب‌ها نخستین حضور خود را در بازار نشر تجربه می‌کنند.

به گزارش ایبنا، بیشترین نوبت چاپ در بین این کتاب‌ها، متعلق به کتاب «حرم پر از آینه بود» از مجموعه کتاب‌های پروانه به‌نشر با شعرهایی از سیده مهرانگیز اشرف‌پور است که در سال جاری به چاپ چهاردهم رسید. 

اما نکته جالب درباره این کتاب‌ها، وجود کتابی با شمارگان 250 هزار نسخه در چاپ نخست است. براساس جدول بیشترین شمارگان مربوط به آثاری با موضوع امام رضا (ع) در سال جاری، کتاب‌های «یک قمقمه دریا: صد قصه و نکته از زندگی امام رضا (ع)» اثر محمدهادی زاهدی با 250 هزار نسخه، «پابوس: آموزه‌هایی برای زیارت مطلوب» نوشته سعید تیمورزاده با 115 هزار نسخه، «در حریم دوست: آداب خدمتگزاری در حرم مطهر رضوی» از مهدی نیلی‌پور با 50 هزار نسخه، «از چشمه تا دریا: حکایاتی از زندگی امام رضا (ع)» به قلم غلامرضا حیدری ابهری با 50 هزار نسخه و «زیارت عاشورا: برگرفته از مفاتیح‌الجنان حرم مطهر امام رضا (ع) با ترجمه فارسی» با 20 هزار نسخه به ترتیب در رتبه‌های اول تا پنجم هستند.

کتاب امام رضا حرم پر از آینه بود یک قمقمه دریا محمدهادی زاهدی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین