کد خبر: 28153 A

"حماقت" نوشته پیر گویوت موفق به کسب جایزه ادبی مدیسی فرانسه شد.

ایران آرت: رمان "حماقت" که در واقع یک خودزندگی‌نامه نوشته پیر گویوت است در رقابت با "آرکادیا" (امانوئل بیاماک تام)، "همه مردان به طور طبیعی می‌خواهند بدانند" (نینا بوروئی)، "به سارا می‌گوید" (پائولین دلابروی)، "در شست‌وشوی بزرگ" (فیلیپ ری)،  "دیوید دیوپ" (برادر روح)، "آبی که عبور می کند" (فرانک مؤبر) و "از میان پرده‌های جهان" (فانی تیلندیر) موفق به کسب جایزه ادبی «مدیسی» در سال ۲۰۱۸ شد. 

به گزارش ایسنا به نقل از فیگارو، در بخش ادبیات خارجی جایزه "مدیسی" نیز "کلوپ مریخ" نوشته "راشل کوشنر" برگزیده شد که از زبان انگلیسی توسط "سیلوی شنیتر" به فرانسه ترجمه شده است. 

جایزه‌ ادبی "مدیسی" در سال ۱۹۵۸ راه‌اندازی شد تا نویسندگان خلاق را با وجود ناشناخته بودن‌شان در دنیای ادبیات مورد تقدیر قرار دهد. این جایزه در سال‌های اولیه تنها ویژه بهترین رمان فرانسوی بود، اما از سال ۱۹۷۰ بخش‌ رمان خارجی و سپس در سال ۱۹۸۰ بخش مجموعه مقالات نیز به آن افزوده شد.

از میان نویسندگان سرشناسی که تاکنون موفق به دریافت جایزه رمان خارجی "مدیسی" شده‌اند می‌توان به پل آستر، اورهان پاموک»، میلان کوندرا، ‌ اومبرتو اکو و فیلیپ راث اشاره کرد.

جایزه ادبی نویسنده مشهور جایزه مدیسی رمان حماقت پیر گویوت
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین