کد خبر: 27816 A

یک نویسنده پرفروش آمریکایی در کتاب "گرسنگی" درباره علت چاقی خودخواسته‌اش نوشت.

ایران آرت: "رکسانه گی"، نویسنده پرفروش نیویورک تایمز، با احساس و صمیمیت از غذا و بدن می‌گوید و از احساسات و درگیری‌های روانی خودش استفاده می‌کند تا نگرانی مشترک ما درباره لذت، ظاهر، سلامت و زوال را از جنبه‌ای متفاوت به تصویر بکشد.

او در گرسنگی نگاهی منتقدانه و متفکرانه به کودکی، نوجوانی و دهه سوم زندگی‌اش دارد. همه‌چیز با عملی خشونت‌آمیز علیه او آغاز می‌شود که تغییرات سهمگینی را در بدن و زندگی‌اش در پی دارد و مخاطب را به واقعیات، رنج‌ها و لذت‌های زندگی امروزش می‌رساند.

به گزارش مهر، قدرت، لطافت و صراحت کلام "گی" او را به یکی از تحسین‌برانگیزترین نویسندگان نسل خود بدل کرده است. "رکسانه گی" حسی را که سنگین‌وزن بودن دارد، آن‌هم در دوره‌ای که هرچه درشت‌تر باشی کمتر دیده می‌شوی، به شکلی عمیق و مؤثر، در کلام جاری می‌کند.

در یک جمله باید گفت، او داستانی را روایت می‌کند که تا به حال گفته نشده ولی بیان آن ضروری است.

رکسانه گی متولد ۱۵ اکتبر ۱۹۷۴ در اوهاما، نویسنده، استاد دانشگاه و مفسر ادبی آمریکایی هائیتیایی و نویسنده مجموعه مقالاتی است با عنوان"فمنیست بد" که لقب پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز را داراست. رمان "کشور اهلی‌نشده" او در زمره نامزدهای نهایی جایزه ادبی صلح دیتون بود؛ و "زنان گرفتار" و "هائیتی" عنوان دو مجموعه داستان کوتاه اوست.

"گی" علاوه بر بخش دیدگاه‌های روزنامه نیویورک تایمز، در نشریاتی چون تایم، مک‌سوئینیز، ویرجینیا کوارترلی ریویو، لس‌آنجلس تایمز، نِیشن، رامپوس، بوک‌فروم و سلان نیز قلم زده است. همچنین داستان کوتاه "سرزمین شمالی" او در زمره بهترین داستان‌های کوتاه آمریکایی در سال ۲۰۱۲ و داستان "تو را تعقیب خواهم کرد" در میان بهترین داستان‌های رمزآلود آمریکایی سال ۲۰۱۴ به چشم می‌خورد. او نویسنده "جهان واکاندا" برای "ماروِل" است و در لافایت، ایندیانا و گاهی لس‌انجلس، زندگی می‌کند.

"گرسنگی؛ سرگذشت بدن (من)" را نیوشا صدر به فارسی برگردانده و انتشارات چترنگ آن را در ۳۰۸ صفحه و به قیمت ۳۶ هزار تومان منتشر و روانه کتابفروشی‌ها کرده است.

2941533

نویسنده زن نویسنده مشهور رکسانه گی کتاب گرسنگی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین