کد خبر: 226 A

کتاب "بی دل هوا " نوشته زهرا سعیدی از نویسندگان و بازیگران آبادانی کشورمان با حضور جمعی از هنرمندان و بازیگران سینما و تلویزیون در فرهنگسرای ابن سینا رونمایی می‌شود.

 

به گزارش ایران آرت به نقل از روابط عمومی مدیریت فرهنگی هنری منطقه 2 و فرهنگسرای ابن سینا، این مراسم با حضور مهدی پاکدل، مهوش صبرکن، محمود پاک نیت، نرگس محمدی و جمعی از هنرمندان و هنر دوستان به همت کانون ادبی " ترانه مهر" برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش در این ویژه برنامه هم چنین مجموعه شعر " از سرم می پرد ، پرنده شدن " نوشته مریم جاوید پور با حضور بهمن زدوار و حسین آهی رونمایی می شود و پس از آن اعضای کانون ادبی ترانه مهر به شعرخوانی می پردازند .

گفتنی است مضمون کتاب "بی دل هوا" مربوط به دفاع مقدس است که زهرا سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون در آن به حاشیه های نادیده جنگ پرداخته است .

سعیدی درباره انگیزه نگارش این کتاب گفت: سال‌های جنگ را در شیراز گذراندم و فاجعه مهاجرت و آسیب‌های جنگ را از نزدیک لمس کردم. برای نوشتن این کتاب به زادگاه‌ام و مردم مظلوم آبادان دینی داشتم که می‌بایست ادا می‌شد.

او ادامه داد: همیشه از جبهه‌های جنگ و اردوگاه‌ها و اسرای جنگ فیلم‌های بسیار و قصه‌های بسیاری شنیدیم ولی کمتر از نگاه یک زن به جنگ توجه شده است و ماجراهایی که بر سر زن‌ها آمده آن طور که شاید و باید به تصویر کشیده نشده است.

وی افزود:‌ سعی کردم نمادی از زندگی زنان و ماجراهای آنها در دهه ۵۰ و ۶۰ را به خوبی به قلم تصویر بکشم چراکه روابط آدم‌ها در این کتاب یک کلمه هم دروغ نیست و تمام اتفاقات که کتاب را تشکیل داده‌اند واقعیت محض است.

کانون ادبی " ترانه مهر" فرهنگسرای ابن سینا این برنامه را شنبه 20 آذر ساعت 30 /17  برگزار می کند و علاقمندان می توانند برای حضور در این مراسم به نشانی شهرک قدس خیابان ایران زمین شمالی مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 8-88366366تماس بگیرند.

 

زهرا سعیدی نرگس محمدی مهدی پاکدل
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین