کد خبر: 225 A

کتاب‌ "طراحی و نوشتن داستان‌های معمایی" اثر پاتریشیا های‌ اسمیت منتشر شد.

ایران آرت: کتاب‌ "طراحی و نوشتن داستان‌های معمایی" اثر پاتریشیا های‌ اسمیت به ترجمه شاهپور عظیمی در انتشارات چترنگ منتشر شده است.

در پشت جلد این کتاب می‌خوانیم: "بسیاری از نویسندگان تازه‌کار فکر می‌کنند که نویسندگان تثبیت شده، برای موفقیت باید فرمولی داشته باشند. این کتاب بیش از هر چیز دیگری این تصور را ابطال می‌کند. هیچ رازی برای موفقیت در نوشتن وجود ندارد، مگر چیزی به نام فردیت یا آن‌طور که گفته می‌شود: شخصیت. به همان دلیل که هر فردی با دیگری فرق دارد، تنها این امکان وجود دارد که فردی بتواند تفاوتش با بغل‌دستی‌اش را شرح دهد. این چیزی است که من فرصت مناسب جان و روان می‌نامم. این اما راز و رمزی درخودش ندارد و صرفا نوعی آزادی یا آزادی سازمان‌یافته است. طراحی و نوشتن داستان‌های معمایی کاری نمی‌کند که سخت‌تر کار کنید، اما امیدوارم کاری کند آن‌هایی که قصد نوشتن دارند، از پیش بدانند چه چیزی در درونشان است."

درباره نویسنده این کتاب باید گفت، پاتریشیا های‌ اسمیت، رمان‌نویس آمریکایی، بیشتر شهرت خود را مدیون تریلرهای روانشناسانه پیچیده‌ای است که فضا را برای اقتباس‌های سینمایی فراهم می‌کنند. از میان این اقتباس‌ها می‌توان به "بیگانگان در قطار" ساخته هیچکاک و "آقای ریپلیِ با استعداد" ساخته آنتونی مینگلا اشاره کرد. رمان معروف "کارول" نیز از دیگر آثار اوست که مورد اقتباس قرار گرفته است.

کتاب "طراحی و نوشتن داستان‌های معمایی" در 129 صفحه  و با قیمت 11500 تومان منتشر شده است.

 

 

داستان های معمایی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین