کد خبر: 21969 A

زیندی ماندلا، دختر نلسون ماندلا، قهرمان مبارزه با نژادپرستی در آفریقای جنوبی کتابی را برای کودکان درباره آپارتاید منتشر می‌کند.

ایران آرت: روزنامه فیگارو نوشت: زیندزی ماندلا، دختر کوچک رئیس‌جمهوری پیشین آفریقای جنوبی و وینی ماندلا با انتشار کتابی با عنوان «ماندلا پدربزرگ» تلاش کرده مفهوم نژادپرستی را به کودکان آموزش دهد.

 کتاب زیندزی ماندلا، به صورت تصویری و با چاپ رنگی در تاریخ 28 ژوئن سال جاری و به مناسبت صدمین سالگرد تولد نلسون ماندلا به صورت گسترده در سراسر جهان منتشر و توزیع خواهد شد. این کتاب به نوعی بازتاب اندیشه‌های پیشگام جنگ علیه آپارتاید است.

به گزارش ایبنا، این کتاب که حاوی یک آلبوم مصور 48 صفحه‌ای نیز هست به طور همزمان در فرانسه و سایر کشورهای فرانسوی‌زبان، امریکا، افریقای جنوبی، ایتالیا، برزیل، و چند کشور امریکای جنوبی منتشر خواهد شد.

زیندزی ماندلا که 55 سال دارد در حال حاضر سفیر افریقای جنوبی در دانمارک است. و این کتاب شامل گفت‌و‌گوهای او با دو نوه 6 و 8 ساله‌اش است و زیندزی ماندلا به سوال‌های آن‌ها در خصوص پدربزرگشان، علت زندانی شدنش، فلسفه الهام‌بخش او، معنای واژه آپارتاید و مفهوم بردباری و صبر در برابر دشواری‌های مبارزه با نژادپرستی به زبان کودکانه و قابل فهم پاسخ می‌دهد.

ناشر فرانسوی کتاب «ماندلا پدر بزرگ» درباره آن گفت: «کودکان کشورهای ما شدیدا به این حرف‌ها و شخصیت بزرگ و ماندگار ماندلا نیاز دارند تا بتوانند در آینده موضعی قوی و استوار در برابر پوچی نژادپرستی و بردباری در مقابل آن را داشته باشند.»

نلسون ماندلا بیش از یک سوم عمر خود را در زندان سپری کرد و یکی از معروف‌ترین چهره‌های چند سده اخیر در عرصه مبارزه با نژادپرستی به شمار می‌رود. او پس از آزادی از زندان به سرعت به محبوب‌ترین چهره آفریقا در جهان بدل شد. طبق گزارش گوگل بیش از 200 هزار کتاب تاکنون درباره نلسون ماندلا در دنیا منتشر شده است.

 

نلسون ماندلا آپارتاید زیندزی ماندلا
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین