کد خبر: 21813 A

نویسنده بنام ژاپنی قرار است دی جی شود.

 ایران آرت: ژاپن تایمز نوشته است: رمان‌نویس برجسته و تحسین‌شده ژاپنی در تاریخ ۵ آگوست در رادیوی توکیو به عنوان دی‌جی برنامه خواهد داشت. ایبنا به نقل از رسانه نوشته که این نخستین باری است که این نویسنده مشهور در یک برنامه رادیویی حضور پیدا خواهد کرد. مضمون این برنامه ۵۵ دقیقه‌ای به نام "رادیوی موراکامی"، "دویدن و آهنگ" است.

موراکامی که طرفداران بسیاری در کشور خود و جامعه بین‌الملل دارد، عموما از اینکه در مرکز توجهات باشد می‌گریزد. او سال‌هاست که می‌دود تا شرایط فیزیکی بدنش را به گونه‌ای بسازد که بتواند به نوشتن ادامه دهد.

او قرار است برخی از موزیک‌هایی را که هنگام دویدن گوش می‌دهد در برنامه رادیویی پخش کند. توکیو اف.ام گفت: "او مجموعه سی‌دی‌هایش را می‌کاود و درباره معنای دویدن، موسیقی و ادبیات صحبت خواهد کرد."

این شبکه رادیویی به نقل از موراکامی گفت: "موزیک‌هایی را انتخاب و پخش می‌کنم که شنوندگان کمتر در یک برنامه رادیویی با آن مواجه شده‌اند اما بسیار آرامش‌بخش‌اند. و دوست دارم بین آن آهنگ‌ها کمی حرف بزنم. امیدوارم لذت ببرید."

موراکامی بیش از ۳۵ سال است که دونده ماراتن بوده و علاقه‌مند به موسیقی جاز است.

او هدف پشت این برنامه رادیویی را برای شنونده‌های احتمالی توضیح داد: "جمع کردن سی‌دی و نوار از کودکی یکی از سرگرمی‌های من بود و به لطف این موضوع خانه‌ام پر است از این چیزها. با این حال اغلب هنگام گوش کردن به چنین موزیک‌های حیرت‌انگیزی و سپری کردن این زمان به تنهایی، احساس گناه می‌کنم. فکر کردم که خوب است که چنین موزیک‌های خوبی را با بقیه به اشتراک بگذارم."

رادیوی موراکامی روی ۳۸ ایستگاه متعلق به شبکه ژاپن اف.ام پخش خواهد شد.

هاروکی موراکامی، نویسنده ژاپنی بیش از ۳۰ اثر داستانی در ژاپن منتشر کرده و بیش از ۳۰ اثر را از انگلیسی به ژاپنی ترجمه کرده است. آثار او به بیش از ۴۰ زبان ترجمه شده است. موراکامی جوایز ادبی متعددی ازجمله جایزه فرانتس کافکا در سال ۲۰۰۶ و جایزه اورشلیم در سال ۲۰۰۹ را کسب کرده است.

 

هاروکی موراکامی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین