کد خبر: 15179 A

دانکن جونز به یاد پدرش که او را یک خوره کتاب می‌داست، کلوپ کتابخوانی راه اندازی کرد.

ایران آرت: دانکِن جونز، کارگردان فیلم "ماه" و پسر دیوید بوی، به‌ یاد پدرش که او را یک خورۀ کتاب می‌خواند، یک کلوپ کتابخوانی راه‌اندازی کرد و برای شروع کتاب هاکسمور، اثر پیتر آیکروید را به خوانندگان و طرفداران پدرش پیشنهاد داد.

جونز، کارگردان فیلم‌های "ماه" و "کدمنبع" که برای راه‌اندازی این کلوپ از توئیتر استفاده می‌کند عنوان کرد که این کتاب در فهرست صد کتاب مورد علاقۀ پدرش در سال ۲۰۱۳ بوده است. علاقمندان تا اول فوریه سال آینده وقت دارند در خواندن این رمان با جونز همراه شوند و پس از خواندن کتاب با او در توئیتر به تبادل نظراتشان بپردازند.

نوا نوشت، هاکسمور، رمانی انگلیسی نوشته شده در سال ۱۹۸۵ است که دو داستان را به‌صورت موازی روایت می‌کند؛ یکی داستان نیکلاس دایر را که در قرن هجدهم میلادی هفت کلیسا در لندن ساخت و برای ساخت این ساختمان‌ها نیاز به قربانی داشت و دیگری داستان نیکلاس هاکسمور را که یک کاراگاه است و در دهه هشتاد میلادی از قتل‌هایی که در همان کلیساها انجام شده پرده برمی‌دارد. رمان هاکسمور به عنوان بهترین رمان اکروید ستوده شده و آن را اثری پست‌مدرن می‌دانند.

اخیرا یک نمایش رادیویی نیز در بی‌بی‌سی در حال ساخته‌شدن است که ماجرای خلق ستارۀ سیاه، آخرین آلبوم بوی را روایت می‌کند.

بوی، ستارۀ بی‌بدیل پنج دهه موسیقی پاپیولار که دو سال پیش این آلبوم را در روز تولد ۶۹ سالگی‌اش منتشر کرد، دو روز بعد از این انتشار این اثر یعنی ۱۰ ژانویه ۲۰۱۶ بعد از سال‌ها مبارزه با سرطان کبد درگذشت.

 

دیوید بووی دانکن جونز
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین