کد خبر: 14444 A

اولین دوره جایزه ادبی "ارغوان" در حوزه داستان کوتاه با موضوع "آخرین روزهای سال" برگزار می‌شود.

ایران آرت: اوژن حقیقی دبیر  اولین دوره جایزه "ارغوان" که توسط انتشارات هفت رنگ برگزار می‌شود گفت: اولین دوره جایزه "ارغوان" با پذیرش داستانِ کوتاه با هدف کشف و معرفی استعدادهای جوان و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی، از اول دی‌ماه آغاز می‌شود. در دوره اول این جایزه فرهاد توحیدی، محمد چرمشیر، سپیده شاملو، سیامک گلشیری و مهسا محبعلی اعضای هیات انتخاب و احمد پوری، حسین سناپور و لیلی گلستان اعضای هیات داوران  خواهند بود.

او درباره قوانین اولین دوره جایزه "ارغوان" اظهار کرد: داستان‌های کوتاه باید به صورت تایپ‌شده در فرمت‌های doc، docx و rtf در سامانه وب‌سایت جایزه ارغوان به نشانی www.jayezeharghavan.ir ثبت شوند و تکمیل  فرم ثبت‌نام آنلاین هم برای حضور در جایزه، الزامی است. تعداد کلمات هر داستان کوتاه حداکثر ۳ هزار کلمه است و هر نویسنده تنها اجازه دارد یک اثر را به دبیرخانه جایزه ارسال کند. شرایط سنی شرکت در مسابقه حداکثر ۳۰ سال است و در صورت کپی‌برداری یا استفاده از آثار دیگران، داستان مورد نظر  حذف خواهد شد. داستان‌هایی در این جایزه بررسی می‌شوند که در جوایز ادبی دیگر حائز رتبه نشده و یا پیش‌تر به چاپ نرسیده باشند.

دبیر برگزاری جایزه "ارغوان" افزود: همچنین قوانین، مناسبات و هنجارهای جامعه در انتخاب داستان‌های کوتاه برای شرکت در مسابقه در نظر گرفته خواهد شد و مسئولیت رعایت نکردن هریک از موارد ذکرشده به عهده شرکت‌کننده است.

مهلت ارسال آثار از یکم دی ۱۳۹۶ تا ۱۵ فروردین ۱۳۹۷ خواهد بود. جایزه‌ها نیز به شرح زیر اعلام شده است:

جایزه‌ منتخب هیات داوران: برای نفر اول، تندیس جایزه‌ ارغوان، لوح تقدیر، و مبلغ ۲۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال جایزه نقدی و برای نفرات بعدی لوح تقدیر و  همچنین انتشار آثار ۱۰ نفر اول به صورت یک جلد کتاب توسط نشر مرکز.

جایزه ویژه هیات داوران: موسسه فرهنگی هنری این/جا تمام برگزیدگان را به یک کارگاه داستان‌نویسی مهمان می‌کند.

اختتامیه این جایزه با معرفی برندگان، خردادماه ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد.

1

 

جایزه ارغوان اوژن حقیقی
ارسال نظر