کد خبر: 1212 A

عارف در دیدار از یک تئاتر از ضرورت ارتقای بودجه فرهنگ و هنر گفت.

ایران آرت  : محمدرضا عارف رئیس بنیاد امید ایرانیان و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به همراه احمد مازنی،  رئیس کمیته فرهنگ، هنر و مجلس عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، و برخی از اعضای فراکسیون امید و هنرمندان با حضور در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان به تماشای نمایش "فصل بهارنارنج" با نقش‌آفرینی هنرمندان نابینایان نشستند.

در حاشیه این مراسم محمدرضا عارف در سخنانی کوتاه به خبرنگار ایران آرت گفت: انقلاب ما، انقلاب فرهنگی است؛ امروز نیز فرهنگ و توسعه فرهنگی یکی از اولویت‌های دولت به شمار می‌رود.

او ادامه داد: جامعه جوان ما نیاز به شادمانی دارد و از طریق فرهنگ می‌توان پیام انقلاب را منتشر کرد و تاثیرگذارتر بود.

عارف با تاکید بر افزایش بودجه فعالیت‌های فرهنگی عنوان کرد: فعالیت فرهنگی نیازمند بودجه است و به شکل طبیعی در اولویت قرار می‌گیرد؛ این هم وظیفه دولت است که حمایت‌های لازم را در این زمینه داشته باشد و هم مجلس شورای اسلامی.

او خاطرنشان کرد: ما در مجلس شورای اسلامی در خدمت بخش فرهنگی خواهیم بود و با هماهنگی با دولت شاخص‌های توسعه فرهنگی را به خصوص در حوزه بودجه رشد دهیم و به وضعیت مطلوبی برسانیم.

عارف در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با نزدیک شدن به پایان دولت و فعالیت‌های مدنظر اظهار کرد: بودجه مجلس براساس برنامه‌های پنج ساله است و مبنای برنامه‌های پنج ساله سیاست‌های کلی نظام است. ما توجه به فرهنگ داریم؛ انتظار ما آنست که همه دولت‌ها چنین نگاهی را دنبال کنند.

 

احمد مازنی محمد رضا عارف کمیسیون فرهنگی مجلس
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین