کد خبر: 9806 A

فیلم "پشت ابرها" تازه‌ترین ساخته مجید مجیدی یکی از فیلم‌های بخش مسابقه رسمی شصت و یکمین جشنواره فیلم لندن است.

ایران آرت: برگزارکنندگان جشنواره فیلم لندن BFI که از آن به عنوان بزرگ‌ترین جشنواره سینمایی بریتانیا یاد می‌شود، روز گذشته فهرست کامل فیلم‌های این دوره جشنواره را اعلام کردند.

امسال 242 فیلم در جشنواره لندن به نمایش درمی‌آیند که شامل 29 اولین نمایش جهانی، 8 اولین نمایش بین‌المللی و 34 اولین نمایش اروپایی است.

در بخش مسابقه رسمی، فیلم "پشت ابرها" تازه‌ترین ساخته مجید مجیدی در کنار 11 فیلم دیگر شانس دریافت جایزه را دارد. این فیلم اولین بار در دنیا در جشنواره لندن روی پرده می‌رود.

مراحل پیش‌تولید فیلم آبان ماه سال گذشته در هند آغاز شد و پس از چهار ماه فیلمبرداری آن به پایان رسید. مهران کاشانی در نوشتن فیلمنامه‌ "پشت ابرها" با مجیدی همکاری کرده است. آن‌ها پیش از این نیز در فیلم "آواز گنجشک‌ها" که نماینده‌ ایران در مراسم اسکار ۲۰۰۹ بود، همکاری کردند. فیلمبرداری "پشت ابرها" در دو شهر بمبئی و جیپور انجام شده و مراحل فنی فیلم نیز در هند انجام شد. حسن حسندوست فیلم را تدوین کرده است و تمام عوامل دیگر فیلم هندی هستند.

مجید مجیدی

شصت و یکمین جشنواره فیلم لندن 4 تا 15 اکتبر برگزار می‌شود. امسال نشست‌های پرسش و پاسخ با چهره‌هایی چون کیت بلانشت، دیوید فینچر و تاکشی میکه برگزار می‌شود.

جشنواره فیلم لندن را مؤسسه فیلم بریتانیا برپا می‌کند. اولین دوره این جشنواره سال 1956 برگزار شد.

 

مجید مجیدی
ارسال نظر