کد خبر: 979 A

محمد حیدری، دبیر سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت

ایران آرت : دبیر جشنواره‌ فیلم فجر گفت: ادعا نمی‌کنم که تمام فیلم‌های جشنواره امسال درجه یک هستند اما به هر حال توسط هیأت انتخاب برگزیده شده‌اند. با این حال تأکید می‌کنم این فیلم‌ها از نظر کیفی نسبت به سال‌های قبل در درجه بالاتری قرار دارند.
 
«کاناپه» شاید اکران شود
 
 محمد حیدری در پاسخ به اینکه آیا امکان نمایش تک سانس برای فیلم «کاناپه» در جشنواره‌ فجر یا برای اهالی رسانه وجود دارد؟ گفت: نمایش «کاناپه» به کارگردانی کارگردان خوب سینمای ایران در توان تصمیم‌گیری ما نبود و قرار است در شورای عالی نظارت و پروانه نمایش درباره‌ی آن تصمیم‌گیری شود. «کاناپه» فیلم خوبی است و ما نمی‌خواهیم برای آن مشکلی پیش آید. ان شاءالله در اکران عمومی شاهد نمایش آن باشیم. من چند فیلم را خیلی دوست داشتم که در جشنواره نیستند ولی به هیات انتخاب احترام می‌گذارم.
 
دوباره مهتاب کرامتی 
 
او همچنین به طور رسمی اعلام کرد که مهتاب کرامتی امسال هم در جشنواره حضور دارد، همانند نقشی که سال گذشته به عنوان مشاور هنری داشت و بهروز غریب‌پور و مجید مظفری هم به ترتیب به عنوان مدیران کاخ مطبوعات و مردمی حضور دارند.
 
دبیر جشنواره‌ی فیلم فجر درباره انتخاب نشدن فیلم «امپراطور جهنم» نیز گفت: تهیه کننده نپذیرفت در بخش چشم‌انداز باشد و همچنین هیات انتخاب هم این فیلم را برای بخش مسابقه نپذیرفت.
 
«امپراطور جهنم» کامل به هیات انتخاب ارایه نشد
 
او ادامه داد: من از اختیارات دبیری خود استفاده کردم که فیلم امپراطور جهنم   در بخش چشم انداز باشد ولی با وجود تلاشی که خواستیم فیلم دیده شود، صاحبان فیلم قبول نکردند، در حالیکه اگر هدف دیدن فیلم است باید اجازه می‌دادند فیلم دیده می‌شد و شما و مردم قضاوت می‌کردند.
 
حیدری خاطرنشان کرد: در زمان انتخاب فیلم «امپراطور جهنم» کامل نبود و برای بخش مسابقه انتخاب نشد.
 
قاطعانه می‌گویم که هیات انتخاب جشنواره، آثار را به طور مستقل انتخاب کرده است

 هنرمندان امسال با لباس رسمی بیایند

دبیر جشنواره‌ی فیلم فجر همچنین درباره استفاده از طراحان لباس برای هنرمندان حاضر در جشنواره گفت: ساختار این مسئله هنوز فراهم نشده است و ما هر سال از هنرمندان می‌خواهیم در مراسم‌های مربوط با لباس رسمی حضور داشته باشند. در همه آیین‌ها و مراسم‌های این چنینی هنرمندان برای احترام با لباس رسمی می‌آیند و هر وقت این مسئله در اینجا جا بیفتد می‌توان به سراغ طراحی لباس رفت. با این حال از همه هنرمندان خواهش می‌کنم برای حضور در آیین‌های مختلف جشنواره فیلم فجر امسال با لباس رسمی شرکت کنند.

 

 

سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین