کد خبر: 969 A

هنرمندان به اظهارات عجیب عباس جدیدی پاسخ دادند

مازیار میری کارگردان سینما به سخنان عباس جدیدی واکنش نشان داد. به گزارش ایران‌آرت، مازیار میری کارگردان سینما در صفحه اینستاگرامش درخصوص سخنان اخیر عباس جدیدی درباره هنرمندان واکنش نشان داد.

ایران‌آرت: مازیار میری کارگردان سینما به سخنان عباس جدیدی واکنش نشان داد. و از سوی دیگر انجمن بازیگران ایران هم در این باره متنی منتشر کرد.

به گزارش ایران‌آرت، مازیار میری کارگردان سینما در صفحه اینستاگرامش درخصوص سخنان اخیر عباس جدیدی درباره هنرمندان واکنش نشان داد.

او دراین باره نوشت: «امروز اقاى عباس جدیدى (عضو محترم شوراى شهر تهران) فرمودند: «بازیگران شاخ بز را هم نمى‌تواند بشکنن! این رو در مورد انتقاد اهل هنر از عملکرد اعضاى شوراى شهر فرمودند.

البته درست فرمودند کار اهل فرهنگ و هنر شاخ کندن بز نیست، شاخ کندن مرد دلاورى چون ایشان را مى‌خواهد....این بار یادمان باشد در موقع راى دادن به اعضاى محترم شوراى شهر شاخ کندن بز را در نظر داشته باشیم. ایمن سازى شهر و مراقبت ازمردم شهر کارى بى‌خودى است که پس از شاخ کنى بز مى‌آید. پهلوان، دلاور، قهرمان. خدا به همراهت، بشکن، اما من و مردم شهرم نمى‌شکنیم به انتظار آبادى به شماها راى دادیم ممنونم که باز به ما یاداورى کردى خطا کردیم در راى دادن به شما.»

 

انجمن بازیگران سینمای ایران نیز در مورد اظهارات اخیر یکی از اعضای شورای شهر تهران بیانیه‌ای را صادر کرد.

به گزارش ایسنا، در این بیانیه آمده است:

به نام خداوندی که زیباست و زیبایی‌ها را دوست دارد

به تازگی یکی از اعضای شورای شهر تهران در سخنان خود «بازیگران» را با عبارات غیر محترمانه و سخیف مورد خطاب قرار داده که موجب اعتراض و انتقاد فراوان اهالی فرهنگ قرار گرفته و بسیاری از همکاران نکته‌سنج در فضاهای مجازی به کفایت در این موضوع پاسخ‌های انفرادی منتشر نموده‌اند.

مشارکت مدنی و اظهار نظر در مسایل اجتماعی و مدیریت شهری وظیفه هر شهروند است اما از شغل یا حرفه‌ای شریف، با کلماتی فرومایه و تمسخرآمیز صحبت کردن، از هیچکس در هر پست و مقامی پذیرفتنی نیست.

انجمن بازیگران سینمای ایران بر اساس وظایف صنفی خود و در راستای صیانت از حرفه بازیگری، ضمن توهین‌آمیز و ناپسند دانستن این اتفاق انتظار دارد رییس محترم شورای شهر تهران متناسب با حقوق شهروندی و پاسداشت اخلاق با این موضوع برخورد شایسته نماید.

تا مرد سخن نگفته باشد

عیب و هنرش نهفته باشد

شورای مرکزی انجمن بازیگران سینمای ایران»

 

ایران شهر تهران فرهنگ و هنر جدیدی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین