کد خبر: 9502 A

کسی که می‌زند باید آبرویش برود نه کسی که دچار خشونت شده است.

تهمینه میلانی شامگاه چهارشنبه اول شهریور  بعد از نمایش فیلم "ملی و راه‌های نرفته‌اش" در جشنواره فیلم سلامت در پردیس چارسو گفت :من در خانواده نسبتا خوبی بزرگ شدم. خانواده‌ای که در آن امکان رشد وجود داشت. پدرم پزشک بود و به جای غریبه‌ای منتقل شده بودیم و مادرم هر روز ما را به سینما می‌برد بنابراین از همان کودکی علاقه به فیلمسازی در من رشد کرد.

وی ادامه داد: وقتی کسی دچار خشونت خانگی می‌شود از او می‌پرسیم چرا چیزی نگفتی و می‌گوید از ترس آبرویم نگفتم. در حالی که کسی که می‌زند باید  آبرویش برود نه کسی که دچار خشونت شده است.

وی ادامه داد: خشونت فقط خشونت فیزیکی نیست بلکه امروز خشونت رفتاری و کلامی زیاد شده است. وقتی فردی در رانندگی قوانین را رعایت نمی‌کند و به او اعتراض می‌کنیم شروع به ناسزا گفتن می‌کند  و  باعث بوجود آمدن خشونت می‌شود. اما آیا باید در قبال این خشونت ساکت بود؟ من معتقدم نمی‌توان ساکت بود و از کسی که به وی ظلم شده و مورد خشونت قرار گفته است نیز نمی‌توان انتظار سکوت داشت.

 وی درباره این سوال که منظور از «راه‌های نرفته» در عنوان فیلم چیست؟ گفت: شخصیت زن فیلم زمانی اقدام می‌کند که آسیب‌های زیادی دیده است. در حالی که در همان زمان آشنایی یا زمانی که اولین سیلی را خورد می‌توانست از خودش واکنش نشان دهد. ما صحنه‌ای که خشونت را خیلی نشان دهد در فیلم نداریم. چون نشان دادن این صحنه‌ها خودش خشونت به بار می‌آرود.

 

تهمینه میلانی تهمینه
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین