کد خبر: 9089 A

سوءتفاهم در مصادیق قهرمان ملی، روش کهنه تندروهاست که حالا به سینما رسیده است

افراط‌گرایان سعی دارند با تأسی به تفکیک مصادیق «قهرمان ملی» از هم، گفتمان‌های منحط سیاسی خود را پی بگیرند.

ایران‌آرت: دیروز و طی گزارشی کوتاه در ایران‌آرت، از واکنش ترانه علیدوستی و مهناز افشار به خبر محرومیت مسعود شجاعی و احسان حاج‌صفی از حضور در تیم ملی فوتبال ایران به خاطر حاضرشدن مقابل تیمی از اسرائیل، نوشتیم و گفتیم که هنرمندان نیز در حمایت از این دو ملی‌پوش فوتبال ایران بی‌کار ننشسته‌اند و همان‌طور که از از مواضع اجتماعی مهناز افشار و ترانه علیدوستی برمی‌آمد، این دو نیز در این باره سخن گفته‌اند.

در عین حال در دو سه روز گذشته، خبر شهادت محسن حججی، داغی بر دل ایرانیان نهاده و خبر محرومیت دو بازیکن ملی‌پوش فوتبال ایران را به حاشیه رانده است. البته هنرمندان بسیاری نیز به همدردی با خانواده این شهید سرافراز پرداخته‌اند اما همان‌طور که انتظار می‌رفت تندروهای افراط‌گرا از فرصت شهادت این جوان نیز نگذشتند و آن را مستمسک حملات بی‌منطق و اساس خود به جریان‌های مقابلشان کرده‌اند.

در تازه‌ترین خبر در این باره، مسعود ردایی، تهیه‌کننده فیلم‌های سینمایی «سه بیگانه» و «مالاریا» به حمایت ترانه علیدوستی از دو بازیکن فوتبال، واکنش نشان داده و سعی کرده این خبر را با خبر شهادت حججی مقایسه کرده و از این آب گل‌آلود ماهی بگیرد.

به گزارش ایران‌آرت و به نقل از کانال روزنامه سینما، ردایی در پاسخ به این بازیگر نوشته: «قهرمانان ملی ما امثال شهید حججی هستند، خانم بازیگری که شجاعی و حاج صفی را قهرمان ملی قلمداد می‌کنی، قهرمان ملی ما شهدای ما هستند.»

به نظر می‌رسد این شیوه خلط مباحث، دیگر کارآیی گذشته را ندارد و نخ‌نما شده است. بدیهی است که این دو خبر را نمی‌توان با هم مقایسه کرد؛ شکی نیست که محسن حججی قهرمان ملی ماست و در دو روز اخیر، پیر و جوان و سینماگر و نقاش و مسوولان و مردم عادی به شهادت دردناک او واکنش نشان داده‌اند، اما در این میان افراط‌گرایان سعی دارند با تأسی به تفکیک مصادیق «قهرمان ملی» از هم، گفتمان‌های منحط سیاسی خود را پی بگیرند.

 

 

ترانه علیدوستی مهناز افشار محسن حججی مسعود ردایی
نظرات خوانندگان
 • مریم
  پاسخ

  اصلا این دو خانم بازیگر و تعدادی مشابه که حتی تحصیلات آکادمیک فیلد خودشون رو هم ندارن چرا تو همه مسائل سرک می کشن و اعلامیه تند و طلبکار صادر میکنن و ساز ناکوک قانون سیاسی حکومتی و دولت ایران.به عنوان یک روانشناس آکادمیک معتقدم این قسم اشخاص دچار خود بزرگ بینی غیر کافی شدن که میخوان با این حرکات بیشتر دیده بشن

 • ناشناس
  پاسخ

  بهتره برن دنبال خاله بازی شون دست از سر مردم وردارن فکر کردن کین اینا
  یه مشت خودشیفته مغرور، فکر می کنن عالم دهرن

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین