کد خبر: 813 A

با نگاهی کلی به بخش‌های مختلف جشنواره تئاتر فجر، شاهد حضور و رقابت تعداد زیادی از چهره‌های شناخته شده بازیگری هستیم که در آثار مختلف کارگردانان مطرح و حتی جوان حضور دارند :

ایران آرت : از امروز سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر آغاز به کار می کند و جالب است که برخی از بازیگران شناخته شده سینما در بخش مسابقه با هم رقابت میکنند و شما با خرید بلیت می توانید این رقابت زنده را از نزدیک تماشا کنید. 

 مسابقه بین‌الملل:

مسابقه بین‌الملل همیشه یکی از جالب توجه‌ترین بخش‌های هر جشنواره‌ای به شمار می‌رود، زیرا عرصه بسیار جدی برای رقابت بازیگران و کارگردانان در کنار گروه‌های خارجی محسوب می‌شود. در این دوره از جشنواره چهره‌های شناخته شده بسیاری به صحنه خواهند رفت و با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. در این میان، چهره‌های تئاتری و تصویری بسیاری هستند که رقابت‌شان در کنار یکدیگر جالب توجه است. رقابتی که شاید در مدیوم دیگر چون سینما شاهد آن نبوده‌ایم.

بر این اساس الهام کردا، صابر ابر، هوتن شکیبا و مارین ون‌هولک با نمایش "از زیر زمین تا پشت بام"، فرزین صابونی با نمایش "جاودانگی"، مرتضی اسماعیل کاشی و رحیم نوروزی با نمایش "مستاجر"، نگار عابدی با نمایش "یرما"، مهدی سلطانی، مهدی پاکدل، آرش فلاحت‌پیشه، محمدصادق ملک با نمایش "کابوس حضرت اشرف"، نوید محمدزاده، ستاره پسیانی، فاطمه نقوی، روح‌الله حق گوی‌لسان با نمایش "دیابولیک رومئو و ژولیت"، نسیم ادبی و توماج دانش بهزادی با نمایش "فرشته مرگ"، طناز طباطبائی، پانته‌آ پناهی‌ها، هانیه توسلی در نمایش "نامه‌های عاشقانه از خاورمیانه"، پارسا پیروزفر با نمایش "ماتریوشکا" و فاطمه نقوی، کاظم سیاحی، با نمایش "صوراسرافیل" برای به دست آوردن تندیس جشنواره با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

مسابقه جوانان

در بخش مسابقه جوانان نیز هنرمندانی چون وحید آقاپور با نمایش "کابوس نیمه شب تابستان"، وحید آقاپور و محمدرضا مالکی با نمایش "دوازده"، آتش تقی‌پور با نمایش "گلدونه خانم"، شقایق دهقان و رامین سیاردشتی با نمایش "هاروی" و فرشته صدرعرفایی، مسعود کرامتی، سام قریبیان و کاظم سیاحی، با نمایش "نگاه‌مان می‌کنند" به صحنه خواهند رفت و با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

مسابقه مرور

طبق اعلام دبیرخانه جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با ملاحظه توان حرفه‌ای و ویژگی آثار در نزدیکی به محورهای موضوعی فراخوان و گستره ملی نمایش‌های راه یافته به جشنواره برای ایجاد رغبت و شور و نشاط بیشتر در ایام برگزاری، بر حسب شمار متنوع آثار بخش مسابقه مرور تئاتر ایران به بخش رقابی افزوده شد.

بنابراین بازیگرانی چون هدایت هاشمی با نمایش "افسانه ببر"، اصغر همت با نمایش "پرتره مرد ریخته"، محسن قصابیان با نمایش "خرمهره"، کورش سلیمانی، وحید آقاپور، رویا بختیاری، مسعود میرطاهری با نمایش "فاست ++"، علیرضا آرا، نسیم ادبی و رویا میرعلمی با نمایش "ناسور" نیز به عرصه رقابت وارد شدند.

بازیگرانی که در  رقابت حضور ندارند

 اما جدا از بازیگرانی که در بخش‌های رقابتی سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر حضور دارند. بازیگرانی پیشکسوت و شناخته شده‌ای نیز در بخش‌های غیر رقابتی همچون بخش میهمان و به علاو فجر به صحنه می‌روند.

 نمایش "دکتر استوکمان" که در بخش مرور جشنواره سی و پنجم حضور دارد با بازی بازیگرانی همچون اصغر همت، محمدرضا شریفی‌نیا، گلچهره سجادیه، مارال فرجاد، محمد ساربان، منوچهر علیپور، سیامک انصاری و صدیقه کیانفر در آخرین روز جشنواره به صحنه می‌رود.

در به بخش "به علاوه فجر" نیز که به صورت غیر رقابتی برگزار می‌شود نیز بازیگران شناخته شده‌ای چون مهشاد مخبری با نمایش "بانوی گمشده"، آزاده انصاری، احسان کرمی با نمایش "آیس‌لند"، شقایق دهقان نمایش "قیطریه"، آتیلا پسیانی با نمایش "باغبان مرگ" و باران کوثری در "+963" به ایفای نقش می‌پردازند.

سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر اول تا دوازدهم بهمن‌ماه به دبیری سعید اسدی برگزار می‌شود.

 

الهام کردا پارسا پیروزفر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین