کد خبر: 7687 A

مصطفی زمانی می‌گوید: بسیاری از لحظات یک فیلم را فقط یک عکاس حرفه‌ای می‌تواند ثبت کند.

ایران آرت: در سومین جشن انجمن عکاسان سینمای ایران که شب گذشته (سه‌شنبه 13 تیر) در باغ موزه قصر برگزار شد، سه عکاس مورد تقدیر قرار گرفتند.

در سومین جشن عکاسان سینمای ایران که در باغ موزه قصر برگزار شد، سحاب زریباف، مهدی دلخواسته و حمید جانی‌پور سه عکاس سینما تجلیل شدند.

حافظ احمدی (رئیس هیات‌مدیره انجمن و دبیر جشن) در این مراسم گفت: نمایشگاهی با ۱۶۰ عنوان عکس از آثار امسال جشن برگزار کردیم که این امر نشان از حضور پررنگ عکاسان می‌دهد و علاوه بر اعضای انجمن، ۲۰ عکاس هم خارج از انجمن حضور داشتند.

در ادامه مراسم، به گزارش ایلنا، از اردشیر شلیله، تورج منصوری، فرشته طائرپور، همایون اسعدیان، مهناز افشار و مصطفی زمانی تقدیر شد.

در این مراسم که اجرای آن برعهده محسن کیایی بود، هنگام اهدای لوح تقدیر، تقدیرشوندگان سخنرانی نمی‌کردند و به جای آن ویدئویی درباره فعالیت‌ها و سخنان آنها پخش می‌شد.

کمال تبریزی در ویدئویی که برای او ساخته شده بود؛ بر این امر تاکید کرد که گروهی از بهترین فیلمبردارهای ایران و جهان اول کار خود، عکاسی می‌کردند.

مهناز افشار نیز کار فیلمسازی را گروهی دانست و افزود: هر فیلم یک کار گروهی است که عکاسی بخش مهم و شناسنامه آن است.

jpg

مصطفی زمانی نیز عکاسان را شکارچیان سینما معرفی کرد و گفت: بسیاری از لحظات یک فیلم را فقط یک عکاس حرفه‌ای می‌تواند ثبت کند.

در ادامه مراسم و در بخش تقدیر عکاسان بر‌تر؛ از حمید جانی‌پور برای مجموعه عکس‌های فیلم «نفس»، محمدمهدی دلخواسته برای فیلم «قاتل اهلی» و سحاب زریباف نیز برای مجموعه عکس‌های فیلم «ایستاده در غبار» تقدیر شد.

 

مصطفی زمانی مهناز افشار همایون اسعدیان فرشته طائرپور
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین