کد خبر: 7417 A

این بازیگر نامزد چهار اسکار، جایزه اش را برای فیلم «کتابچه نقره ای راهنما» گرفت.

ایران‌آرت: بیش از هر بازیگر زن دیگری فیلم هایش در دو سال اخیر فروخته اند؛ برنده جایزه اسکار هم که شده. او تمام ویژگی های یک ستاره تمام عیار سینما را دارد. لارنس متولد 1990 در آمریکا از سال 2015 علاوه بر این که توانست عنوان موفق ترین بازیگر زن گیشه را به ارمغان بیاورد، بیشترین دستمزد را هم در میان بازیگران زن دریافت می کند که او را تبدیل به یکی از ثروتمندترین بازیگران هالیوود کرده است. این بازیگر 26 ساله سال 2013 در فهرست صد چهره تاثیرگذار جهان مجله تایم قرار گرفت و سال 2014 و 2016 نامش میان سلبریتی های مجله فوربز دیده شد. 

شهرتش به خاطر بازی در نقش کتنیس اوردین در سری فیلم های نوجوانانه «بازی گرسنگان» (2015-2012) همه گیر شد اما بازیگری را از سال 2006 با تلویزیون آغاز کرد. لارنس تا به حال در پنج فیلم نقش اصلی را بازی کرده که فروش جهانی شان بیش از پنج میلیارد دلار بوده است. از معدود بازیگران سینماست که اکثر نقش هایی که در کارنامه اش دارد، نقش اصلی بوده اند.

سال گذشته با فیلم ابرقهرمانی «ایکس من: آخرالزمان» صدرنشین گیشه ها بود. امسال فیلم مهم «مادر» ساخته دارن آرنوفسکی را دارد که احتمال موفقیتش هم در گیشه و هم میان منتقدان وجود دارد. این بازیگر نامزد چهار اسکار، جایزه اش را برای فیلم «کتابچه نقره ای راهنما» گرفت.

 

جنیفر لارنس
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین