کد خبر: 6749 A

او با نقش "قادر" باز می گردد که قادر به انجام هیچ کاری نیست

ایران‌آرت: رضا داودنژاد بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون پس از تحمل یک دوره بیماری و بعد از چهار سال دوری از عرصه بازیگری، امسال با حضور در یک فیلم سینمایی و یک سریال به این عرصه بازمی‌گردد.

او درباره فعالیت‌های خود گفت: در سینما فیلم "فراری " ساخته پدرم را آماده اکران دارم و در سریال "پنچری" به کارگردانی برزو نیک نژاد هم مشغول بازی هستم.

بازیگر فیلم "بچه‌های بد " با اشاره به نقش خود در این سریال اظهار کرد: در این سریال نقش "قادر" را بازی می‌کنم که قادر به انجام هیچ کاری نیست و این قادر نبودن مسائل زیادی را برای قصه پیش می‌آورد.

پشت صحنه سریال

داودنژاد درباره بازگشت به تلویزیون بیان کرد: بعد از چهار سال دوری از تلویزیون دوباره به جعبه جادو بازگشتم و به دلیل بیماری که برایم به وجود آمد از صحنه دور ماندم. بیماری من درست زمانی رخ داد که بازی در سریال " فراموشی " را به پایان رساندم برای درمان به بیمارستان مراجعه کردم و مجبور به پیوند کبد شدم.

وی همچنین افزود: به دو دلیل برای مدت‌زمانی در تلویزیون بازی نکردم؛ دلیل اول به خاطر بیماری‌ام بود که پس از درمان تهیه‌کنندگان می‌ترسیدند با من کار کنند و علت دوم این بود که دلم می‌خواست با یک کار خوب فعالیتم را دوباره در این رسانه شروع کنم. علاقه‌مند بودم در کاری حضورداشته باشم که به هیجانم بیاورد. وقتی فیلمنامه سریال "پنچری " را خواندم، احساس کردم همانی است که من با آن باید به تلویزیون برگردم. خوشحالم که نیک نژاد این اعتماد را به من کرد و به کار دعوت شدم و الان هم سرکار هستم.

داودنژاد در ادامه درباره ویژگی‌های نقش و دلایل حضورش در این سریال عنوان کرد: به نظرم فیلمنامه خیلی جذاب نوشته‌شده و همه نسبت به کارشان در این سریال حساس هستند. این برای من ارزشمند است با گروهی همکاری می‌کنم که از صفر تا صد کار برایشان اهمیت دارد. از سوی دیگر با خواندن متن متوجه شدم حرف‌هایی برای گفتن دارد که برایم جالب است. معتقدم فیلمنامه اهمیت زیادی در سریال دارد، اما گاهی نسبت به این مسئله بی‌توجه هستیم و باعث می‌شود مخاطبان خود را از دست بدهیم. به نظرم نوشتن یک فیلمنامه خوب نیاز به ذوق هنری و خلاقیت دارد و صرفاً با پول نمی‌شود یک اثر خوب ساخت.

وی ادامه داد: مسلماً اگر متن خوب نباشد، بازیگر هم نمی‌تواند کار خوب انجام دهد. متن خوب به بازیگر انگیزه می‌دهد که درباره نقشش بیشتر فکر کند. به همین دلیل، زمانی که گروه و متن خوب نداریم، فیلمنامه را مثل روزنامه می‌خوانیم و از آن عبور می‌کنیم. این مجموعه قصه‌ای اجتماعی دارد و داستان آدم‌های واقعی است. کار، جذاب و شیرین است و لودگی ندارد. همه این موارد برای من هیجان‌انگیز بود.

سریال پنچری

بازیگر "مرهم" در ادامه درباره روند رو به رشد تلویزیون در ماه‌های اخیر و بازگشت مخاطب به‌پای جعبه جادو نیز گفت: من چون مدتی از تلویزیون دور بودم نمی‌توانم بگویم که تغییر مدیریتی چه روندی را پیش روی فعالان خواهد گذاشت، اما از زمانی که آمدم سرکار به نظرم فضا بازتر شده است و راضی هستم. حداقل درباره این سریال می‌توانم بگویم به استانداردهای زمانی که مردم می‌نشستند و سریال‌ها را می‌دیدند بسیار نزدیک است. خود من هم در طی این سال‌ها به دلیل اینکه آثار خوبی از تلویزیون پخش نمی‌شد مخاطب آن نبودم، اما امیدوارم که بتوانیم به‌زودی به آن سطحی که مدنظر بود برسیم.

این بازیگر که فیلم "فراری " را نیز آماده اکران دارد، با اشاره به زمان اکران آن اظهار کرد: "فراری" یا عید فطر یا اکران دوم عید فطر به روی پرده می‌رود. فکر می‌کنم فیلم قابل‌توجهی در فیلم‌های پدر باشد و بسیار آن را دوست دارم.

او درباره سبک کارگردانی پدرش در سینما نیز افزود: کاری که پدرم انجام می‌دهد، این است که در تمام این سال‌ها تلاش کرده است زندگی را جلوی دوربین بیاورد. سالیان سال است با همین هدف فیلم می‌سازد و "فراری " در همان خط کارگردانی وی و در ادامه همین هدف یکی از بهترین آثار جشنواره امسال خواهد بود.

این بازیگر درباره نقش خود در این فیلم بیان کرد: من در این فیلم نقش کوتاهی را بازی می‌کنم که تنها یک سکانس است، امیدوارم که مردم ببینند و از آن لذت ببرند.

 

رضا داودنژاد
ارسال نظر