کد خبر: 6235 A

این هفت رفیق پس از سال ها به پاتوق قدیمی شان می آیند اما هر کدام با سرگذشت و موقعیت متفاوتی.

ایران‌آرت: مسعود کیمیایی فیلمساز مطرح کشور که آخرین ساخته اش "قاتل اهلی" در چنبره اختلاف با سرمایه گذار آن گیر کرده، در گفت و گویی کوتاه با خبرنگار بانی فیلم اعلام کرد: پیشنهادی شده برای ساخت "ضیافت2" . قصه همان آدم هاست در 30سال بعد. اینکه این آدم ها چه سرنوشت هایی پیدا کرده و حالا چه کار می کنند محور و چارچوب قصه فیلم را تشکیل می دهد.

کیمیایی در مورد ضرورت ساخت "ضیافت2" گفت: این پیشنهادی است که توسط یکی از سرمایه گذاران شده و علاقمندی او به ساخت "ضیافت2" ناشی از حس نوستالژیکی است که نسبت به این فیلم دارد.

"ضیافت" در سال1374 ساخته شد. داستان هفت رفیق دوران دبیرستان را تعریف می کند که پس از پایان تحصیلات خود در دبیرستان "بدر" قرار می گذارند چند سال بعد در یک روز مشخص در مغازه اغذیه فروشی محله شان که پاتوق آنان بود دور هم جمع شوند....

این هفت رفیق پس از سال ها به پاتوق قدیمی شان می آیند اما هر کدام با سرگذشت و موقعیت متفاوتی....

فریبرزعرب نیا، بهزاد خداویسی، پارسا پیروزفر، رامین پرچمی ، مهدی خیامی ، محمدرجبی و زنده یاد حسن جوهرچی، بازیگران نقش هفت رفیق بودند که از قضا پس از گذشت 22سال از ساخت و اکران "ضیافت" ، هر کدام از آنان سرنوشت متفاوت در کارنامه هنری خود پیدا کرده اند.

عرب نیا که پای ثابت سریال های دینی تلویزیون شد و حضورش در فیلم های سینمایی به سطح پایینی رسید؛ بهزاد خداویسی تقریبا همان موقعیت قبلی اش در عرصه بازیگری را حفظ کرد. پارسا پیروز فر پس از حضور موفق در فیلم هایی چون "مهمان مامان" و سریال پر مخاطب "درچشم باد" تلاش بازیگری خود را در صحنه تئاتر ادامه داد. رامین پرچمی پس از مشکلاتی که در سال 88 برایش به وجود آمد، تقریبا حضوری در میدان بازیگری نداشت. از مهدی خیامی و محمد رجبی هم پس از "ضیافت" خبر چندانی نشد. حسن جوهرچی که پس از "ضیافت" ، بخت خود را در سریال های مختلف تلویزیونی آزمود و اواخر سال گذشته در عین ناباوری، در گذشت. "ضیافت" هرچند نقدی اجتماعی از دورانی داشت که بازار سرمایه داری و بیزینس به شکل حیرت آوری در حال رشد بود، اما از برخی مسایل نیز در امان نماند. شایعه سرمایه گذاری نهادهای امنیتی در این پروژه و فیلم بعدی یعنی "سلطان" باعث شد در نگاه علاقمندان به سینمای کیمیایی نسب به مواضع مطرح شده در فیلم و نقد اجتماعی آن تغییراتی ایجاد شود. کیمیایی اما این اتهامات را به شدت رد کرد و کسانی را که مروج این شایعات بودند مورد سرزنش قرار داد.

باید منتظر ماند و دید که کیمیایی برای ساخت "ضیافت2" مصمم تر است یا ساخت این فیلم نوستالژیک را پس از کارگردانی پروژه سینمایی "عدالت شوم" جلوی دوربین خواهد برد.

با وجود آن که سال 95 و مشکلات عدیده ای را که تولید فیلم "قاتل اهلی" و شکل تهیه آن برای کیمیایی به وجود آورد می توان بدترین سال در کارنامه این سینماگر لقب داد، اما سال 96 و خبرهای خوب تولید فیلم، چشم انداز متفاوت و بهتری نسبت به گذشته و مشکلات "قاتل اهلی" را برای مسعود کیمیای رقم خواهد زد. 

 

حسن جوهرچی مسعود کیمیایی پارسا پیروزفر رامین پرچمی
ارسال نظر