کد خبر: 5679 A

این نخل طلا از طلای ۱۸ عیار و به وزن ۱۱۸ گرم ساخته شده است.

ایران آرت: نخل طلایی، سمبل همیشگی جشنواره فیلم بین المللی کن محسوب می شود. هر سال، این نخل به برترین فیلم به عنوان جایزه داده می شود. نخل طلایی با درخشش بی سابقه ای که دارد بیشتر بر شهرت و اعتبار جشنواره فیلم کن افزوده است. برگ های نخل طلا با الماس هایی که به وسیله مسئول شورای طلا و جواهرات (RJC) جمع آوری شده است، تزیین شده و زیبایی آن را چند برابر می کند. درخشندگی و تابش یک تشعشع نورانی آن نشان افتخار بهترین سازنده فیلم است که شهرت و اعتبار مجموعه عظیم فرش قرمز را به همراه دارد.

نخل طلایی جشنواره کن را کدام برند جواهرات طراحی می کند؟

شوپارد Chopard برندی است که نخل طلایی جشنواره کن را طراحی می کند. در هفتادمین سالروز جشنواره کن، شوپارد بیست سال است که با خیره کننده ترین رویداد سینما در جهان این جشنواره را برگزار می کند. در بزرگداشت این سالگرد، یک جواهر ساز سوئیسی این نخل طلایی بی نظیر را ساخته است. برای اولین بار ، الماس های کوچک و نقش و نگار روی  برگ ها جلوه خاصی به آن بخشیده است. با اینکه شوپارد از تجملات انتقاد می کند، اما وابستگی عمیق خود را به این جشنواره ابراز می کند چرا که این جواهر از موادی با اصول و مقررات حرفه ای به خصوصی ساخته شده است.

 

فهرست پنج برنده اخیر جایزه نخل طلایی
۲۰۱۶: من، دانیل بلیک –کن لوچ

۲۰۱۵: دیپان – زاک اودیار

۲۰۱۴: خواب زمستانی –نوری بیلگه چیلان

۲۰۱۳: آسمان گرم ترین رنگ است – عبداللطیف بیلگه جیلان

۲۰۱۲: عشق – میشائیل هانکه

 

این نخل طلا از طلای ۱۸ عیار و به وزن ۱۱۸ گرم ساخته شده است. این نخل به سنگ کریستال مانند الماس زمرد چسبیده است و چشم هر کسی را به خود خیره می کند. همین جزئیات باعث می شود این نخل طلا واقعا بی نظیر به نظر برسد، چون طبیعت هرگز دو سنگ مشخصی را کنار هم قرار نمی دهد. حدود ۴۰ ساعت زمان لازم است تا یک نخل طلایی به مرحله نهایی ساخت برسد. به مدت چندین سال است شوپارد تعهد خود را به مسئولیت همکاری با این جشنواره ثابت کرده است. برای اولین بار در می ۲۰۱۳ با برگزاری ۶۶ امین جشنواره کن، این پروژه در مقیاس وسیع ، شکلی از پروژه های قابل توجهی را دربرداشت که در تسریع سازی توسعه لوکس هدف گذاری شده بودند. کلکسیون فرش سبز (Green Carpet) نیز در همان سال چشم هر کسی را به خود خیره کرد. از این رو، یک ساعت ساز سوئیسی قبول کرد تا با به کارگیری مواد خاص و با مسئولیت پذیری هم در سطح اجتماعی و هم در زیست محیطی این نخل طلا را بسازد.

 

جشنواره کن 2017 نخل طلای کن
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین