کد خبر: 494 A

برای برخی تنها دلیل تماشای یک فیلم فهرست بازیگرانش است، از این رو برای خرید بلیت های جشنواره فیلم فجر به این فهرست نیاز پیدا می کنید

 ایران آرت  : بازیگر سینمای ایران همیشه یکی از جذابترین جوایز جشنواره فیلم فجر است.

امسال نیز بازیگران زن و مرد سینمای ایران تلاش کردند تا بهترین بازی خود را در آثار مختلف به نمایش بگذارند و هر کدام سال پرکاری را پشت سر گذاشتند. با اعلام اسامی بخش سودای سیمرغ نگاهی به لیست فعالیت بازیگران زن و مرد سینمای ایران داریم.

طبق لیست فیلم‌های حاضر در بخش سودای سیمرغ، سیامک صفری با پنج فیلم و حمیدرضا آذرنگ با چهار فیلم در میان بازیگران مرد و شقایق فراهانی و پریناز ایزدیار، هر کدام با سه فیلم پرکارترین بازیگران زن  این بخش هستند.

یک روز بخصوص

سیامک صفری با فیلم‌های " سوفی و دیوانه"، "کارگر ساده نیازمندیم"، "انزوا" و " پشت دیوار سکوت" و حمید رضا آذرنگ با فیلم‌های " قاتل اهلی"، "آذر"، " رگ خواب" و"بیست و یک روز بعد" در بخش سودای سیمرغ رقابت می‌کنند.

شقایق فراهانی فیلم‌های "انزوا"، " چراغ‌های ناتمام" و "پشت دیوار سکوت" و پریناز ایزدیار نیز فیلم‌های " یک روز بخصوص"، "ویلایی‌ها" و تابستان داغ" را در این بخش دارند.

در میان بازیگران زن سینمای ایران پگاه آهنگرانی با دو فیلم" سارا و آیدا" و "قاتل اهلی" نیکی کریمی با دو فیلم "کمدی انسانی" و "آذر" هدیه تهرانی با دو فیلم "اسرافیل" و "بدون تاریخ بدون امضا" و مریلا زارعی با دو فیلم "زیرسقف دودی" و "اسرافیل"در رتبه بعدی قرار دارند.

بهنوش بختیاری، ثریا قاسمی، ساره بیات، باران کوثری، افسانه بایگان،  نگار جواهریان، طناز طباطبایی و مینا ساداتی هر کدام با یک فیلم به جشنواره سی و پنج می‌آیند.

اذرنگ بیست و یک روزبعد

آتیلا پسیانی با سه فیلم "بی‌حساب"، "نگار" و "کارگر ساده نیازمندیم" ، فرهاد اصلانی با "زیر سقف دودی" و "یک روز بخصوص"، مهرداد صدیقیان با دو فیلم "سهیلا" و "ماجرای نیمروز"، صابر ابر با "ویلایی‌ها" و "تابستان داغ"، هومن سیدی با "مادری" و "کمدی انسانی" و  مصطفی زمانی با "یک روز بخصوص" و "سارا و آیدا"، در رده‌های بعدی قرار دارند.

پژمان بازغی، مهدی پاکدل، شهرام حقیقت دوست، بابک حمیدیان، رضا کیانیان، پرویز پرستویی، هادی حجازی فر، حامد بهداد، امیرآقایی، آرمان درویش و جواد عزتی نیز هر کدام با یک فیلم در جشنواره سی و پنجم فیلم فجر حضور دارند. شهاب حسینی غایب بزرگ بازیگران مرد سینمای ایران است که علیرغم حضور در فیلم "لابی" موفق به رقابت با سایر همکاران خود نشد.

حال باید دید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن و بهترین بازیگر مرد امسال بر شانه کدامی

 

جشنواره فیلم فجر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین