کد خبر: 4412 A

او درگیر عقده‌های جنسی است و با تماشای فیلم‌های سکسی و چشم‌چرانیِ سکسی خود را ارضا می‌کند.

ایران آرت: خبرگزاری فارس می‌نویسد: «در اولین روز جشنواره جهانی، ورکشاپ تهیه کننده اتریشی برگزار شد؛ در کارنامه او فیلمی با موضوعی درباره سرگشتگی جنسی دیده می‌شود. در این فیلم تلاش شده تا پیچیدگی‌های داستانی و تکنیکی محملی برای نمایش مسائل جنسی باشد».

به گزارش ایران‌آرت، به نظر می‌رسد دامن زدن به کارنامه این مدرس سینما، آغاز پروژه تکراری تیره و تارکردن روابط سینمای جهان با ایران از سوی رسانه‌های تندرو باشد. از آن‌جا که جشنواره جهانی فیلم فجر، پس از گشوده شدن فضا می‌تواند ارتباط عمیق‌تری با سینمای جهان برقرار کند، این برخوردها جز به حاشیه‌راندن سینمای ایران نیست.

این رسانه ادامه می‌دهد: «ظاهرا در شرایطی که اغلب مردم و حتی هنرمندان پیگیر و درگیر شرایط انتخابات هستند نظارت چندانی در مورد رویدادها و اتفاقات فرهنگی و هنری، ازجمله جشنواره جهانی فجر که در این مدت زمان برگزار میشود وجود ندارد. روز گذشته در اولین روز جشنواره موسوم به جهانی، ورکشاپی برای تهیه کننده یکی از فیلمهای مهم درباره مسائل جنسی ( که ازمیهمانان ویژه جشنواره است) برگزار شد. در این گونه از فیلم‌ها برعکس اغلب آثار جنسی که به لحاظ سینمایی بی ارزش و نازلند،  کارگردان و تهیه‌کننده تلاش دارند تا مقولات و مسائل جنسی را با تکنیک های به‌روز و پیچیدگی‌های مورد توجه قشر روشنفکر درآمیزند و فیلمهایی از این دست را در میان فیلمهای مهم سینما بگنجاند و از این طریق بتوانند بر مخاطب خود تاثیر بیشتری بگذارند. فیلم مورد نظر ازجمله فیلم‌هایی است درباره مسائل جنسی که در سال 2001  ساخته شده‌ و در آن تلاش شده است تا پیچیدگی های داستانی محملی برای نمایش عریانی باشد. فیلمی که به گفته کارگردانش از مهمترین آثار او به شمار می‌رود».

«فارس» داستان فیلم را نیز این طور روایت می‌کند: «داستان فیلم درباره زنی در دوران میانسالی است که به کار تدریس مشغول است و گرایشات هنری نیز دارد. او هنوز مجرد است و با مادری سرکوبگر زندگی می‌کند که همیشه در پی اعمال سلطه بر اوست. امیال و گرایش‌های جنسی او  برآورد نشده و او درگیر عقده‌های جنسی است و با تماشای فیلم‌های سکسی و چشم‌چرانیِ سکسی خود را ارضا می‌کند.  یکی از هنرآموزان جوان او، به وی  اظهار عشق می‌کند، اما زن،  خواستار اعمال سلطهٔ جنسی بر اوست و او را به تبعیت از فرامین بیمارگونه‌اش فرامی‌خوانَد. مبارزه‌ای جنسی برای اعمال سلطهٔ جنسی میان آن دو اوج می‌گیرد که سر به خودآزاری و دیگرآزاری و ویرانگری می‌زند. این فیلم از آثاری است که با نشان دادن شکل غلوآمیز روابط جنسی یک معلم  زن در زمان خود مورد نقدهای زیادی قرار گرفت».

خبرگزاری فارس: کلاس تهیه کننده فیلم جنسی در جشنواره جهانی فجر

 

البته این رسانه تندرو تقصیر را از گردن شخص برمی‌دارد و آن را به عدم برنامه ریزی ربط می‌دهد: «اگرچه رضا میرکریمی دبیر جشنواره، از کارگردان‌های خوب و متعهد کشور به‌شمار می‌رود اما نداشتن برنامه ریزی و کارشناسی درست برای برگزاری جشنواره‌هایی از این دست و سپردن بخش‌های قابل توجهی از جشنواره به افرادی که گرایش‌های شبه روشنفکری دارند، ازجمله مهمترین دلایلی است که باعث بروز اتفاقاتی از این دست (که باتوجه به شخصیت و گرایشات دبیر جشنواره ناخواسته هستند) می‌شوند».

در آخر هم اضافه می‌کند: «حالا با وجود اتفاقاتی از این دست، شاید وقت آن رسیده باشد که رییس جدید سازمان سینمایی درباره این رویداد تصمیمی جدی بگیرد».

گفتنی است که این اظهارات در مورد «پرفسور ویت هایدوشکا» تهیه کننده فیلم های «معلم پیانو» ، «پنهان» و «روبان سفید» آورده شده بود که در روز اول جشنواره ورک‌شاپ برگزار کرد. توصیفات نیز در مورد فیلم معلم پیانو بود که بر اساس رمان «پیانیست» که در سال 2004 جایزه نوبل ادبیات را از آن خود کرد، ساخته شده بود. این فیلم از جشنواره جهانی کن دو جایزه مهم بهترین بازیگر زن و مرد را نیز کسب کرده است.

جشنواره جهانی فیلم فجر
ارسال نظر