کد خبر: 428 A

برگزیدگان بیستمین دوره جوایز سالانه جامعه منتقدان فیلم آنلاین معرفی شدند.

ایران آرت: فیلم بری جنکینز فاتح بیستمین دوره جوایز سالانه جامعه منتقدان فیلم آنلاین شد.  درام تحسین شده "مهتاب" (Moonlight) به کارگردانی بری جنکینز چهار جایزه بیستمین دوره جوایز سالانه جامعه منتقدان فیلم آنلاین (OFCS) را از آن خود کرد که اسامی برندگان آن سه‌شنبه اعلام شد.

"مهتاب" که در هفت بخش نامزد دریافت جایزه بود، برنده جوایز بهترین فیلم، بهترین کارگردان، بهترین بازیگر مرد مکمل (ماهرشالا علی) و بهترین بازیگر زن مکمل (نائومی هریس) شد.

این فیلم که یکی از پیشتازان فصل جوایز سینمایی امسال است، زندگی یک مرد جوان سیاه‌پوست و فقیر را از کودکی تا بزرگسالی در محله‌ای خشن در میامی دنبال می‌کند.

"لا لا لند" (La La Land) به کارگردانی دامین شازل که مانند "مهتاب" در هفت بخش شانس دریافت جایزه را داشت، در دو بخش فنی تدوین و فیلمبرداری برنده شد.

کیسی افلک برای بازی در فیلم "منچستر بای د سی" به نقش مردی که غصه او را از بین برده است، جایزه بهترین بازیگر مرد را از آن خود کرد. او برای کار خود در این فیلم تاکنون بیش از 30 جایزه گرفته است. ناتالی پورتمن هم برای بازی در فیلم "جکی" در نقش ژاکلین کندی در روزهای بعد از ترور جان اف کندی، برنده جایزه بهترین بازیگر زن شد.

جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان به "مستخدم" به کارگردانی پارک چان-ووک از کره جنوبی رسید. "فروشنده" به کارگردانی اصغر فرهادی از ایران، فیلم‌ فرانسوی "او" به کارگردانی پل ورهوفن، ، تونی اردمان" به کارگردانی مارن آدی از آلمان و فیلم شیلیایی "نرودا" به کارگردانی پابلو لارین، دیگر رقبای این بخش بودند.

جامعه منتقدان فیلم آنلاین سال 1997 تشکیل شد. این جامعه شامل بیش از 300 منتقد سینما، روزنامه‌نگار، محقق و مورخ در ایالات متحده، کانادا، اروپا، آمریکای لاتین و منطقه آسیا پاسیفیک است و در نوع خود یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین گروه‌هایی است که هر سال بهترین‌های دنیای سینما را انتخاب می‌کنند.

"زیبایی آمریکایی"، "پیرمردها کشوری ندارند"، "قفسه درد"، "آرگو" و "12 سال بردگی" از برندگان جایزه بهترین فیلم به انتخاب OFCS در سال‌های اخیر هستند که در نهایت برنده جایزه اسکار بهترین فیلم هم شدند.

این جامعه سال گذشته "مکس دیوانه: جاده خشم" به کارگردانی جرج میلر را به عنوان بهترین فیلم سال انتخاب کرد، اما اسکار بهترین فیلم به "مرکز توجه" به کارگردانی تام مکارتی رسید.

فهرست برندگان بیستمین دوره جوایز سالانه جامعه منتقدان فیلم آنلاین به شرح زیر است:

بهترین فیلم: "مهتاب"

بهترین کارگردان: بری جنکینز، "مهتاب"

بهترین بازیگر مرد: کیسی افلک، "منچستر بای د سی"

بهترین بازیگر زن: ناتالی پورتمن، "جکی"

بهترین بازیگر مرد مکمل: ماهرشالا علی، "مهتاب"

بهترین بازیگر زن مکمل: نائومی هریس، "مهتاب"

بهترین فیلمنامه غیراقتباسی: "اگر از آسمان سنگ هم ببارد"، تیلور شریدان

بهترین فیلمنامه اقتباسی: "رسیدن"، اریک هیسرر بر مبنای داستان "داستان زندگی تو" نوشته تد چیانگ

بهترین تدوین: "لا لا لند"، تام کراس

بهترین فیلمبرداری: "لا لا لند"، لینوس ساندگرن

بهترین فیلم بلند انیمیشن: "کوبو و دو سیم"

بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان: "مستخدم" به کارگردانی پارک چان-ووک از کره جنوبی

بهترین مستند: "او.جی.: ساخت آمریکا"

بهترین فیلم‌های اکران‌نشده در آمریکا: "بعد از توفان"، "مرگ لویی چهاردهم"، "دختری با تمام استعدادها"، "فارغ‌التحصیلی"، "Nocturama"، "خریدار خصوصی"، "شوق آرام"، "عمودی ماندن"، "دختر ناشناس"، "خودت و خودت"

 

اصغر فرهادی ناتالی پورتمن فیلم فروشنده
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین