کد خبر: 4025 A

گویا سرانجام تلویزیون، صدای جامعه سینمایی را شنیده و توافقی از بهروز افخمی به عنوان تهیه کننده برنامه هفت جدا شده است؛ سینماگر موفق دیروز در مقام مجری تلویزیون اعتراضات طیف های گسترده ای از همکارانش را برانگیخت.

ایران آرت :  بنا بر آخرین اخبار، برنامه سینمایی «هفت» تا بعد از انتخابات پخش نمی شود و بعد از آن هم با تیم جدید کار می کند.

ناصر کریمان، مدیر گروه اجتماعی شبکه سه سیما خبر از قطع پخش برنامه «هفت» و عوض شدن تیم این برنامه بعد از انتخابات داد.

کریمان گفت: «برنامه سینمایی «هفت» تا بعد از انتخابات ریاست جمهوری ۹۶پخش نخواهد شد و سری جدید این برنامه پس از برگزاری انتخابات با تیم جدیدی می آید.»

او در این خصوص افزود: «باتوجه به اتمام قرارداد دومین سال اجرای این برنامه با سازمان صداوسیما، جلساتی با گروه ساخت برنامه «هفت» جهت توافق مجدد برگزار و خواسته های سازمان صداوسیما طرح شد. از سویی آقای افخمی به دنبال ساخت فیلم سینمایی شان بودند. درنهایت تفاهم دوسویه این شد که پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، تیم جدیدی بر سر کار بیاید.»

مدیر گروه اجتماعی شبکه سه خاطرنشان کرد: «البته آقای افخمی به عنوان کارشناس در زمان مقتضی در سری جدید برنامه «هفت» حضور پیدا خواهند کرد و از نظرات ایشان بهره گیری خواهد شد.»

کریمان در پایان بیان کرد: «ساختار سری جدید این برنامه متعاقبا تعیین و اعلام خواهد شد.»

افخمی و قل جدا ناشدنی اش مسعود فراستی،  در برهه های مختلفی اعتراض  سینماگران را برانگیختند اما این میان حیرت همگان از افخمی بیشتر بود زیرا فراستی خیلی پیش از اینها سیاق خود را روشن کرده بود؛ افخمی درست روزهایی که پشت میز هفت نشست از مرگ سینما گفت و خالی بودن سالن ها را نشانه تشییع جنازه سینمای ایران ارزیابی کرد؛ پیش بینی که صد در صد اشتباه از آب در آمد و با رونق چشمگیر و تاریخی سالن های سینما، نشان داد کارگردان فیلم های موفقی مثل عروس و شوکران هیچ دانشی در زمینه مهندسی و اجرای یک برنامه سینمایی ندارد؛

این اواخر هم حسادت های تمام ناشدنی افخمی به اصغر فرهادی و همه سینماگرانی که در عرصه های بین الملل به توفیق دست می یابند

و البته حملات ناجوانمرادنه او از رسانه ای با فراگیری تلویزیون به داوران جشنواره فیلم فجر و ورود به حریم خصوصی چهار سینماگر پیشکسوت و خوش نام بار دیگر زمینه ساز علو گرفتن اعتراضات سینماگران به او و برنامه ای بود که صدا و سیما مدعی ست قرار است پشتیبان سینمای ایران باشد. 

حال باید دید آیا قرار است فقط دکور و فرد مجری برنامه هفت تغییر کند و یا اینکه خرداد ماه، یک هفت باب میل جامعه سینمایی، تیمی  خیر خواه، منقد منصف و بیش از آن کار بلد و رسانه شناس روی کار خواهد آمد؟

 

برنامه هفت بهروز افخمی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین